sogankuru.com https://www.sogankuru.com Soğan Kürü, Soğan Kürü Kullanımı ve Faydaları tr-TR hourly 1 Copyright 2020, sogankuru.com Thu, 01 Jan 1970 00:00:00 +0000 Sun, 19 Jan 2020 00:00:00 +0000 60 Soğan Kürü Yumurtalık Kisti https://www.sogankuru.com/sogan-kuru-yumurtalik-kisti.html Thu, 15 Nov 2018 21:53:02 +0000 Soğan kürü yumurtalık kisti, bayanların yumurtalıklarında oluşan kistler üzerinde oldukça etkili bir soğan kürüdür. Genellikle çikolata kisti ve miyomlar üzerinde etkisi çok fazladır. Bu sebepten dolayı soğan kürü yum Soğan kürü yumurtalık kisti, bayanların yumurtalıklarında oluşan kistler üzerinde oldukça etkili bir soğan kürüdür. Genellikle çikolata kisti ve miyomlar üzerinde etkisi çok fazladır. Bu sebepten dolayı soğan kürü yumurtalık kisti üzerinde etkisini bu karışıma başladıktan 2-3 gün kadar kısa bir zamanda göstermektedir. Bu kür kistlerin yanı sıra bayanların menopoz evresine girişlerini kolaylıkla atlatmaları açısından sağlamış olduğu faydaların yanı sıra menopozun başlamasını geciktirmektedir. Soğan kürü uygulayan kişiler açısından başka bir kür uygulamakta çok sakıncalı olabilir. Eğer başka bir daha uygularsanız iki kür birleşerek size yarardan çok zarar verebilir. Bu sebepten dolayı soğan kürünü tek olarak uygulayın.

Soğan kürü için gerekli olan malzemeler 

2 adet su bardağı klorsuz su ve 1 tane büyük boy beyaz renkte olan kuru soğan gerekli olan malzemelerdir.

Soğan kürü hazırlanışı

Ufak bir tencereye 2 su bardağı klorsuz damacana suyu eklenir. Sonra tencere ocağa alınır. Tenceredeki su kaynadıktan sonra 3-4 dakika daha kaynatılır. Devamında kaynamış olan suyun içerisine 1 adet kuru soğanı kabukları da üzerinde olacak şekilde 4 eşit parçaya bölünür. Bölünen soğanları tencerede kaynayan suyun içerisine atarak 5-6 dakika daha ağır ateşte kaynatılır. Kaynadıktan sonra tencere ocaktan alınarak suyun soğuması için beklenir.

Soğan kürü uygulanışı

Kaynatılarak elde edilen soğan kürünü ılıktan sonra öğlen ve akşam yemeklerinden 10 dakika evvel 1 su bardağı olarak içilir. Soğan kürüne 15 gün devam edilir. Soğan kürünü kullanırken içerisine kesinlikle tatlandırıcı koyulmamalıdır. Soğan kürü yumurtalık kisti için en etkili olduğu zaman adet bitiminden 1 hafta sonrasıdır. Tüketmiş olduğunuz soğan kürü 15 gün boyunca uygularsanız bunun sonucunda bir sonraki adet döneminizi çok rahat geçirmenize fayda sağlamış olacaktır.
]]>
Soğan Kürü Saç Uzatma https://www.sogankuru.com/sogan-kuru-sac-uzatma.html Fri, 16 Nov 2018 00:17:06 +0000 Soğan kürü saç uzatma, Çoğu bayanın hayali saçlarını sağlıklı uzatabilmektir. Her genç kızın sıkıntılarından biride bu olmaktadır. Saç uzatmak başlı başına bir sorundur. Küser, kırılır, saç boyası yapılır, ya Soğan kürü saç uzatma, Çoğu bayanın hayali saçlarını sağlıklı uzatabilmektir. Her genç kızın sıkıntılarından biride bu olmaktadır. Saç uzatmak başlı başına bir sorundur. Küser, kırılır, saç boyası yapılır, yanar, yıpranır, kestirmek zorunda kalırız. Bu sebeplerden dolayıda istediğimiz saç uzunluğunu elde edemeyiz. Bu işlemlerden sonra saçlar sanki hiç uzamıyor gibi bayanlar hissettirmektedir. Ayrıca beslenmeden de kaynaklı olarak da saç uzaması yavaş olmaktadır. Fakat en çok saçı etkileyen yaptırmış olduğumuz işlemler sebeptir. Şimdi size soğan kürü saç uzatma yönteminden bahsedeceğim. Bu şekilde saçlarını sağlıklı bir şekilde uzatan birçok bayan söz konusu. Ayrıca bu kür sayesinde saçlarınıza krem kullanmanıza gerek kalmayacak. Bu kür uygulamadan sonra saçlarınızı yumuşacık ve ışıl ışıl yapacaktır.

Soğan kürü saç uzatma malzemeleri

 • 1 adet cezve
 • 1 adet orta boy soğan
 • Soğanın üzerini geçecek kadar içme suyu gerekli olan malzemelerdir.
Soğan kürü saç uzatma malzemelerinin hazırlanışı

Orta boy cezvenin içerisine soğanları bölerek koyuyoruz. Üzerini geçecek kadar içme suyunu ekliyoruz. Cezveye ocağa alarak kısık ateşte kaynatıyoruz ve 4-5 dakika daha kaynadıktan sonra ocaktan cezveyi alıyoruz. Soğan kürünü ılımaya bırakıyoruz. Hafif ılık olduktan  sonra ilk önce saç diplerine ve devamında saç uçlarına döküyoruz. Sonra kafamıza bone takıyoruz 1-2 saat bu şekilde bekletiyoruz. Bekleme süremiz bittikten sonra boneyi çıkarıp saçlarımızı güzelce şampuanla yıkıyoruz. Haftada 1 veya 2 kez yapmak yeterli olur. Soğan kürü ayrıca yan etkisi veya alerjiye sebep olmadan saçlarınızı sağlıklı uzamasını sağlamaktadır. Soğan yemek ve saç diplerinize soğan kürü uygulamak saç dökülmesinde azalmalara yardımcı olmaktadır. Kafa derisinde oluşabilecek sorunları önleyerek ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır. İleri yaşlarda meydana gelecekte olan saç beyazlaşmasını da azaltmaktır. Soğanda bolca sülfür olmasından dolayı soğan kürü saç uzatma uyu yapılıp saça sürüldüğünde kan dolaşımını hızlandırarak saçın hızlı uzamasını sağlar. Saç uzaması için gerekli olan kolajen dokuların üretimini de arttırmaktadır. Soğan suyun elde etmenin basit bir yolu da bir mikserde doğranan  soğanlardan kolaylıkla elde edilebilmektedir. 
]]>
Gebelikte Soğan Kürü https://www.sogankuru.com/gebelikte-sogan-kuru.html Fri, 16 Nov 2018 14:05:22 +0000 Gebelikte Soğan Kürü, Gebelik, kadınların en hassas olduğu ve hastalıklara ve soğuk algınlığına karşı en hassas olduğu dönemdir. Bu dönemde kadınlar enfeksiyonlara fazlası ile maruz kalırlar. Bu nedenle bir takım tedavi y Gebelikte Soğan Kürü, Gebelik, kadınların en hassas olduğu ve hastalıklara ve soğuk algınlığına karşı en hassas olduğu dönemdir. Bu dönemde kadınlar enfeksiyonlara fazlası ile maruz kalırlar. Bu nedenle bir takım tedavi yöntemleri ararlar. ilaçların kimyasal zararlarından koruyayım derken bu defa da bitkisel yöntemlere başvurarak düşük tehlikesi ile karşı karşıya gelmek zorunda kalırlar. Düşük tehlikesine sebep olan en büyük neden ise soğan kötüdür. 

Gebelikte Soğan Kürü, kullanımı yapılabilecek en büyük hatadır. Hamile olan kadınlar vücutlarındaki enfeksiyonu giderip, iltihabı kurutmak için soğan kürü tedavisi uygular. Ancak soğanın antibiyotik özelliği bir kadında çok faydalı iken, hamile olan bir kadında çok zararlıdır. Bunun nedeni ise, soğan kürü rahimde bulunan kisti ve yarayı yok edip, rahimi tertemiz etmesidir. Dolayısı ile rahime tutunan bebeğinde tutulmasını engeller ve bu nedenle düşüğe neden olur. 

Gebelikte Soğan Kürü Ve Zararları

Gebelikte Soğan kürü, vücuda yabancı olan vücudun bir parçası olmayan mikro organizmaları temizleyerek vücudun direncini düşüren her türlü zararlı etkiden, uzaklaştırarak vücudun direncini yükseltir. Ancak gebelik döneminde bebeğin bütün kalsiyum ve mineral, vitamini alarak hamile olan kadını güçsüz bıraktığından dolayı gebe olan kadınlar soğan kürü ile dirençlerini tekrar sağlayacaklarını düşünürler. Ancak soğan kürü bebeğin kalsiyum, vitamini ve minerali almasını engellediği için vücudun direnci yerine gelir. Bu nedenle soğan kürü anne için faydalı iken, bebek için ölümcül sonuçlara neden olacak kadar zararlıdır. 
]]>
Polip İçin Soğan Kürü https://www.sogankuru.com/polip-icin-sogan-kuru.html Fri, 16 Nov 2018 14:27:59 +0000 Polip için soğan kürü, Özellikle kadınlarda görülen vücutta mukozayla kaplı boşluklar içinde gelişen, yumuşak etli, genellikle saplı ve armut biçimindeki ura polip denir. Bu rahatsızlık küçük cerrahi bir operasyonla alına Polip için soğan kürü, Özellikle kadınlarda görülen vücutta mukozayla kaplı boşluklar içinde gelişen, yumuşak etli, genellikle saplı ve armut biçimindeki ura polip denir. Bu rahatsızlık küçük cerrahi bir operasyonla alınacağı gibi bitkisel tedavi şekilleriyle de ortadan kaldırılması mümkündür. Polip için soğan kürü en etkili yöntemlerden biridir. Soğan kürü bildiğimiz normal sarı kabuklu soğan ile yapılmaktadır. Kırmızı ve mor soğan kullanmayınız. 

Polip için soğan kürü hazırlanışı, Bir orta boy soğan dörde böldükten sonra 2 su bardağı klorsuz kaynar su ile 5 dakika kadar kaynatın. Ilıyıncaya kadar bekleyin. Polip için soğan kürü hazırlarken içerisine tatlandırmak amaçlı tuz yada herhangi bir şey koymayın. Polip için soğan kürü öğle ve akşam yemeklerinden önce birer bardak süzerek suyu içilir. En uygun dönem adet bitiminden 7 gün sonradır. Soğan kürü adet döneminde uygulanabilir ancak o kadar etkili olmaz ilk ay 15 gün diğer aylar 10 gün olmak üzere toplam 4 ay boyunca uygulanır ve 4 ayın sonunda polip için soğan kürü uygulamasına son verilir. Polip için soğan kürü kadınlarda görülen başka rahatsızlıklara da iyi gelecektir. Örneğin, erken menopoz, küçük miyomlar, çikolata kisti, vajinal akıntı, adet düzensizliği ve polikistik over problemi olan kadınlar içinde mükemmel bir kürüdür. Ayrıca polip için soğan kürü yumurtalıkta oluşan kisti tamamen ortadan kaldırmaktadır.
]]>
Çikolata Kisti Soğan Kürü https://www.sogankuru.com/cikolata-kisti-sogan-kuru.html Sat, 17 Nov 2018 06:41:41 +0000 Çikolata Kisti Soğan Kürü, Çikolata kistinin diğer bilinmeyen adı ise (endometrium) tir. Endometrium rahmin iç katmanını meydana getiren ve adet kanamasının gelmesini sağlayan adet sonrası dönemde tan üç, beş milimetre kalı Çikolata Kisti Soğan Kürü, Çikolata kistinin diğer bilinmeyen adı ise (endometrium) tir. Endometrium rahmin iç katmanını meydana getiren ve adet kanamasının gelmesini sağlayan adet sonrası dönemde tan üç, beş milimetre kalınlığına sahiptir. Endometrium hücrelerinin rahim haricinde bir bölgeye yerleşmiş olması mümkün olduğundan dolayı yerleşmiş oldukları bölgede her ay kalınlaşır ve kanam sayesinde dökülürler. Oluşan bu döküntüler bölgenin çevresinde bulunan dokuların arasındaki yapışıklığa sebep olur ve çikolata kisti (endometriosiz) adı verilir. 

Çikolata Kisti Soğan Kürü Nasıl Yapılır

Soğan kürü yapmak için ihtiyaç olan malzemeler klorsuz su ve kabuğu kahverengi renkli kuru soğandır. Soğan kürü için kullanacağınız soğanın kabukları beyaz, mor ve kırmızı olmayacak yoksa etkili olmaz. Mutlaka kabuğu kahverengi olmalıdır. Sizin kullanacağınız soğan yemeklerde kullandığınız yemeklik kuru soğan olacaktır. Soğanı kök ile kabukları ile beraber kullanacağımızdan dolayı soğanı iyice yıkayın ve bir müddet sirkeli su içinde bekletin. Bu sayede soğan dezenfekte olmuş olur. Daha sonra bir tencere içine su koyun ve ocağın üstüne koyun su kaynadıktan sonra soğanları dört parçaya bölün ve bu biçimde yaklaşık beş dakika kadar kaynatın. Çikolata kisti için soğan kürü kullanmaya hazır. Biraz soğuduktan sonra için. 

Çikolata Kisti Soğan Kürü Nasıl Uygulanır
 • Kullanacağınız soğanların dış kabuk kısmı taze ve kuru olması gerekir. Köklenmiş ve çimlenmiş olanlar bayattır.
 • Soğan suyu ile yapılan çikolata soğan kürü yaşanan sağlık sorunlarının kaybolması amacı ile en az altı ay süre ile iki haftada bir uygulanmalıdır.
 • Her zaman hazırlanan soğan kürü mutlaka ılık olarak tüketilmelidir.
 • Soğan kürü için kullanılan soğanın her zaman dış kabuğunun kuru olması ve taze olmasına dikkat edilmelidir. Çimlenmiş soğan soğan kürü için kullanılmamalıdır.
 • Her kullanımda soğan kürü taze olarak yapılmalıdır bekletilmiş soğan kürünün kullanılması hiç bir fayda sağlamaz.
 • Özellikle hazırlanan soğan kürü öğle ve akşam yemeklerinden yaklaşık olarak 10-15 dakika önce kullanılmalıdır.
]]>
Soğan Kürü Adet Söktürürmü https://www.sogankuru.com/sogan-kuru-adet-soktururmu.html Sun, 18 Nov 2018 06:40:50 +0000 Soğan kürü adet söktürür mü, Çoğu bayanda genellikle yaşanan sorunlardan biride adet gecikmesidir. Bayanların normal adetleri 28 günde bir görürler. Beklendiği zamanda adetin gelmemesi adet gecikmesi sayılmaktadır. Adetin gel Soğan kürü adet söktürür mü, Çoğu bayanda genellikle yaşanan sorunlardan biride adet gecikmesidir. Bayanların normal adetleri 28 günde bir görürler. Beklendiği zamanda adetin gelmemesi adet gecikmesi sayılmaktadır. Adetin gelmemesi sorununda ilk akla gelen soru hamilelik durumudur. Hamilelik dışında rahatsızlıktan dolayıda adet gecikebilir. Bu sorunun yanı sıra stres, bazı hastalıklar, yetersiz beslenme, yaşam tarzında değişik, kilo değişimi, menopoz,kullanılan ilaçlar gibi faktörlerde adet gecikmesine sebep olmaktadır. Adet gecikmesi durumunda kişisel stresten kaynaklı olarak adetin normal seyrinde etkileyebilir. Bu soruna değişik yollarla yardımcı olunabilir. Bu yollar adet söktürücü ilaçlar, bitki çayları ve bitki kürleridir. Adet söktürücü durumuna en etkili ve faydalı olan soğan kürüdür. Soğan kürü adet söktürür mü diye düşünmeye gerek yoktur. Bu kürü inceleyelim biraz;

Soğan kürü adet sorunu yaşayan kadınların bu sorunlarını giderip, adet olmasını sağlamaktadır. Bu kür adet söktürü mü dışında polikistik over, erken menopoz, çikolata kisti, kısırlık, adet sancısı, endometrioma gibi rahatsızlıklara da yararlıdır. Herkesin bildiği gibi soğan suyu ve soğanın pek çok rahatsızlığa iyi gelmektedir.

Soğan kürü adet söktürür mü ve malzemeleri nelerdir
 • 2 adet su bardağı klorsuz su
 • 1 adet orta boy açık kahverengi soğan
Soğan kürünün hazırlanışı

Bir ufak tencerenin içerisine iki su bardağı klorsuz suyu koyalım. Tencereyi ocağa alalım kaynatmaya başlayalım. Kaynayan suyun içerisine 1 adet orta boy kabuklu soğanın en dışta bulunan kabuğunu soyalım. Diğer kabuklarıyla beraber 4 parçaya bölerek kaynayan suya atalım. Soğanlar 5 dakika olarak tencerenin ağzı kapalı kaynamaya bırakalım. Devamında tencereyi ocaktan alalım ve kürü ılımaya bırakalım. Ilıyan kürün suyunu süzelim. Bu suyu öğlen yemeği yemeden 1 saat evvel bir su bardağı içilmelidir. Soğan kürü 15 gün boyunca aynı saatlere  denk gelecek şekilde içilmelidir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri ise soğanın dış kahverengi kabuğu olan yemeklik soğan ile kür hazırlanmasıdır. Soğan kürü adet söktürür mü için ilk 15 gün başlangıç küründen sonraki aşamada 3-4 adet döneminde regl olmanıza 10 gün kala 10 gün boyunca tekrardan uygulayabilirsiniz. Sonuç alabilmeniz için soğan kürünü her gün taze olarak yapılıp içilmelidir.
]]>
Ahmet Maranki Soğan Kürü https://www.sogankuru.com/ahmet-maranki-sogan-kuru.html Sun, 18 Nov 2018 09:14:01 +0000 Ahmet Maranki Soğan Kürü, Soğan her evde yemeklerde kullanılan bir sebzedir. Soğanın vücuda, cilde, saça, velhasıl bir sürü derdine sayılamayacak kadar birçok faydası bulunur. Bundan ayrı olarak soğan geçmişte de hemen hem Ahmet Maranki Soğan Kürü, Soğan her evde yemeklerde kullanılan bir sebzedir. Soğanın vücuda, cilde, saça, velhasıl bir sürü derdine sayılamayacak kadar birçok faydası bulunur. Bundan ayrı olarak soğan geçmişte de hemen hemen her hastalık için ilaç olarak kullanılırmış, fakat günümüzde soğan kürü birçok şey kullanılmaktadır. Ahmet Maranki Soğan kürü, miyom rahatsızlığı, polikistik over rahatsızlığı, iyi huylu prostat büyümesi, kıl dönmesi, hamile kalmak için, kadınlarda menopoz gibi hastalıklara bitkisel bir kür olarak yardımcı olmaktadır. Soğan evlerde birçok yemekte kullanılan bir sebze olmanın yanında, içerisinde bulunan B, A ve C vitamini ile iyot, silis, fosfor, kükürt gibi maddeler, antibiyotik işlevi gören maddeler ve hazmı kolaylaştırıcı özelliği olan şifalı bir sebze türüdür. Araştırmalara göre; Soğan tüketiminin çok olduğu bölgelerde, kanser oluşumunun daha az görüldüğü, uzmanlarca tespit edilmiştir. Günlük taze olarak hazırlanan kürü 15 gün süreyle düzenli bir şekilde kullanımında hastalığa çare olur. Soğan kürünün faydaları saymakla bitmemektedir.

Ahmet Maranki Soğan Kürü Hazırlanışı:
 • 1 adet kuru soğan
 • 2 su bardağı klorsuz su
 • Bir miktar sirke (sirke soğanı dezenfekte yapmak için kullanılacaktır.)
Ahmet Maranki Soğan kürü formülüyle hazırlanan bu kür sağlık sorunlarına yarar sağlaması için en az altı ayda bir defa, 10 gün süre ile kullanılmalıdır. Bu sürenin geçirilmemesine dikkat edilmeli. Hazırlanan kürü ılık olarak tüketmelidir. Öğle ve akşam yemeklerinden 15 dakika kadar önce bir bardak içilmelidir. İçilecek kür, her zaman  taze olarak hazırlanır. Soğan kürünün hazırlanışı şu şekildedir. Yapılacak bu kürde kullanılacak soğanı, kök ve kabuğu ile birlikte kullanılır. Bu nedenle yıkayıp sirkeli suyun içinde uzun bir süre bekletilir. Bu şekilde soğanı dezenfekte olur. daha sonra 2 bardak klorsuz su bir tencere içerisine konulur. Ocağın üstünde kaynatılır. Bu su kaynadıktan sonra temizlenen ve dezenfekte edilen kuru soğanı dört parçaya bölerek, tencerenin içerisine atarız. Bu şekilde yaklaşık 10 dakika kadar kaynadıktan sonra, soğan kürü hazırlanmış olur. Bu kürün kullanılması için biraz ılıması beklenir.

Ahmet Maranki Soğan Kürü faydaları:
 • Bu soğan kürü ile menopoz sızlanmalarını azaltmak için tüketilmeli.
 • Vajinal akıntılar için kullanılır, kullanıldığı zaman akıntıları yok etmede etkili olur
 • Kıl dönmesinde fayda verir ve dönmeye yönelik olan kılları düzenli çıkmasını sağlar.
 • Çocuk sahibi olmak isteyenlerin derdine çare olur. 
 • Deride çıkmakta olan iltihaplı sivilce ile akneleri tedavi eder, bir daha çıkmasını engeller
 • Bileşimindeki sulfosid sebebiyle antibiyotik özelliği taşır.
 • Dolaşım sistemini düzene sokar.
 • Ahmet Maranki Soğan kürü bağışıklık sistemi için olumlu etki sağlar. 
 • Vücut içinde meydana gelen yağlanmayı azaltır, zayıflamaya yardımcı olur.
 • Stresi yok etme ve balgam söktürmeye katkı sağlar. 
 • Bu soğan kürü tüketimi, yemek sonrası kandaki total gliserit miktarının düşmesine yardım eder.
 • Sinüzit ilerlemesini engeller.
 • Şişlik, sancı ve ağrıları giderir.
 • Böcek ısırmalarını iyileştirir.
]]>
Topuk Dikeni Soğan Kürü https://www.sogankuru.com/topuk-dikeni-sogan-kuru.html Sun, 18 Nov 2018 22:02:47 +0000 Topuk Dikeni Soğan Kürü, Kireçleme sonucu topuk kemiğinin altında oluşan bir rahatsızlıktır. Ayak kemerinde olan dokunun iltihaplanması topuk dikeni olarak adlandırılmaktadır. Yoğun çalışan ve atlama yapan insanlarda daha ç Topuk Dikeni Soğan Kürü, Kireçleme sonucu topuk kemiğinin altında oluşan bir rahatsızlıktır. Ayak kemerinde olan dokunun iltihaplanması topuk dikeni olarak adlandırılmaktadır. Yoğun çalışan ve atlama yapan insanlarda daha çok görülür.  Yüksek topuklu ayakkabı giymek topuk dikenin tetikleyici nedenlerdendir. Topuk dikeni genellikle düz taban ve kemerli ayağı olan kişilerde daha çok görülen bir rahatsızlıktır. Sert zeminlerde yalın ayak yürümek, koşmak, eski ve tabanı yıpranmış ayakkabı giymek, baldır kaslarının gereğinden fazla sıkı olması, obezite, yaş ve şeker hastalığı gibi nedenler topuk dikeni hastalığının nedenlerindendir. Genelde yürüme ve koşma sırasında ayağın arka kısmında ağrılar oluşur. Topuklarda şişlik ve iltihaba neden olabilmektedir. Topuk dikeni hafif egzersiz hareketleri ve hayatınızda küçük değişiklikler yapılarak kolayca tedavi edilebilmektedir. Ağrıyı azaltmak için belli ilaçlar yoktur, genelde doğal tedavi yöntemlerinden yararlanılır. Topuk dikeninde evde uygulanacak en faydalı yöntem soğan kürüdür. Akşam hasta yatmadan önce bir adet arpacık soğanı fırında pişirilerek öldürülür. Daha sonra soğanın ılıması beklenir ve soğan ikiye bölünerek topuk dikeni olan yerlere uygulanır. Daha sonra üstüne çorap giyilerek yatılır. 

Topuk Dikeni Oluşumunu Engelleyen Öneriler:
 • Ayak sağlığını koruma açısından girilen ayakkabının özelliklerine ve kalitesine dikkat etmeliyiz.
 • Kalsiyum ve mineral takviye edici yiyecekler yiyin, gerekirse hekiminize danışarak takviye için ilaç kullanabilirsiniz.
 • Ayaklarınızı sık sık havalandırın ve topuklarınızın güneş almasını sağlayın.
 • Devamlı ayakta durmaktan kaçının belli sürelerde oturarak ayaklarınızı dinlendirin.
 • Vücut ağırlığınızın artmasına dikkat edin, ağırlık arttıkça topuklarınıza uygulanacak baskı çoğalacaktır.
 • Sert zeminler üzerinde kesinlikle yalın ayakla gezmeyin ayakkabı tabanlarını seçerken özen gösteriniz.
 • Sebze, meyve ve tahıl ağırlıklı beslenin.
 • Ayakkabıların ayağınıza dar olmamasına dikkat edin.
 • Topuk dikeninin iyileşme süresince ayağınızı dinlendirmeye dikkat edin, dinlenirken ayaklarınızı yüksekte tutmaya özen gösterin.
Topuk dikeni kimi zaman büyük problemlere neden olmakta kimi zaman ise insanların fark bile edemeyeceği belirtiler göstermektedir. Yalnız durum ne olursa olsun kesinlikle tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Hissettiğiniz, gördüğünüz en ufak bir belirtide tedavisini mutlaka yaptırmalısınız. Yapılan bilinçsiz hareketler sizi çok daha zor duruma sokarak sizi daha fazla uğraştırabilir.
]]>
Ender Saraçoğlu Soğan Kürü https://www.sogankuru.com/ender-saracoglu-sogan-kuru.html Mon, 19 Nov 2018 03:54:03 +0000 Ender Saraçoğlu Soğan Kürü, soğanın içerisinde insan vücudunun ihtiyaç duyduğu neredeyse bütün vitamin ve mineraller bulunur. Oldukça fazla hastalığın önlenmesinde ve tedavisinde oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Ender Saraçoğlu Soğan Kürü, soğanın içerisinde insan vücudunun ihtiyaç duyduğu neredeyse bütün vitamin ve mineraller bulunur. Oldukça fazla hastalığın önlenmesinde ve tedavisinde oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Bir çok uzman soğanın doğal bir antibiyotik olduğunu söyler. Ender Saraçoğlu da bunlardan bir tanesidir. Bayanlarda polikistik over kanseri ve erkeklerde ise iyi huylu prostat kanseri problemi için önerdiği bir kürdür. Soğan kürünün faydalarını her zaman dile getiren Saraçoğlu, tıbbın polikistik over sendromuna çare bulamadığını fakat soğan kürünün bu hastalığa en etkili yol çare olduğunu belirtir. Soğan suyu polikistik over adı verilen yumurtalıklarda küçük iyi huylu kist oluşumu hastalığının yanı sıra kadınlarda kist, miyom, adet düzensizliği problemlerine de fayda sağlar. Bununla birlikte menopoz şikayetlerini de azaltan soğan kürünün vajinal akıntıyı da engeller. Soğan kürü faydaları arasında kıl dönmesi problemine çözüm olması da bulunur. Yapılan araştırmalar soğan tüketiminin yoğun olduğu ülkelerde kadın hastalıklarının daha az görüldüğü tespit edilmiştir. İçeriğinde A, B ve C vitamini, iyot, silis, fosfor ve kükürt gibi mineraller bulunduğu için diğer hastalıkların tedavisinde de kullanılır. 

Ayrıca soğan kürü stres önleyici ve balgam söktürücü etkileri vardır. Dolaşım sistemini düzeltir ve bağışıklık sisteminini güçlendirir. Kanda bulunan şeker oranını düşürdüğü için şeker hastalarına oldukça iyi gelir. Cinsel isteği artırır. Soğanın yağ yakıcı ve bölgesel kiloları eritme ve vücutta yağ birikimini azaltma özelliği bulunduğu için bir miktar da olsa zayıflamaya yardımcı olur. Prostatta oluşan iltihapların azaltılmasında etkili olduğu için ağrıyı hafifletici özelliği bulunur. Sinüzit rahatsızlığının başlamasını ve var olan rahatsızlığın ilerlemesini önler. Hamile kalmak isteyen bayanlar da soğan kürünü korkmadan içebilirler. Adet döneminde soğan kürünün tüketilmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Ancak hamile kalmak isteyen bayanların adet dönemi bitiminden sonraki ilk yedi gün içinde tüketmeye başlamaları tavsiye edilir. Soğan kürü içildikten sonra 2. adetin günü gelmeden on gün önce tekrar beş gün veya yedi gün süreli olarak soğan  kürünü içilmelidir. Ayrıca soğan kürünün yararları kadar soğan kürünün zararları da bulunur. Bilinçsiz şekilde tüketilen soğan kürü, insan vücudunda birçok yan etki yapar. Bu nedenle soğan kürünün tüketimine dikkat edilmelidir. Verilen ölçülerin dışında soğan kürü kullanılmamalıdır. Soğan kürünün gereğinden fazla tüketilmesi vücuttaki kanın çok fazla sıvılaşmasına neden olur. Özellikle hastalıklar nedeniyle kan sıvılaştırıcı ilaç kullanan kişilerin harici olarak soğan kürü tüketmesi çok büyük problemleri meydana gelmesine neden olur. Bunun yanı sıra en sağlıklı kişilerde bile uzun süreli baş ağrılarının meydana gelmesine neden olur. Mevcutta mide problemi olan kişilerin soğan kürü kullanımı sonucu zararları ile karşılaşma ihtimali çok yüksektir.

Ender Saraaçoğlu Soğan kürü nasıl hazırlanır

Soğan kürü hazırlanırken kabukları kırmızı, mor ya da beyaz olan soğanlar tercih edilmelidir. ancak bu soğanlar hazırlanacak olan kürde etkili olmamaktadır. Soğan kök ve kabuğuyla birlikte kullanıldığı için soğanın iyice dezenfekte olması sağlık açısından oldukça gereklidir. Bu işlem için soğan sirkeli suda da dezenfekte edilebilir. Derince bir tencerenin içerisine yaklaşık olarak 1 litre kadar su konur ve tencere ocağa konur. su kaynadıktan soğanlar dörde bölünerek kaynayan suya atılır. Soğanları yaklaşık olarak 5-6 dakika boyunca kaynatmak yeterlidir. Soğanlar kaynadıktan sonra tencere ocaktan alınır. Kürün hazır olması için kaynatılan soğanın ılınması beklenmelidir. Bunun için oda sıcaklığında 1-2 saat dinlendirilmesi yeterli olacaktır. Hazırlanan  kür ılık olarak içilmesi gerekir. O nedenle çok da fazla soğutulmamalıdır. İçerisine herhangi bir şey katmadan öğlen ve akşam yemeklerinden önce ılık bir bardak içilmelidir. Saraçoğlu yılda iki kez on beş günlük periyotlar halinde]]> Soğan Kürünün Faydaları https://www.sogankuru.com/sogan-kurunun-faydalari.html Tue, 20 Nov 2018 03:25:15 +0000 Soğan kürünün faydaları, insanlar tarafından oldukça dikkat çeken konulardan olduğu için günümüzde de birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Soğan kürü, doğru ve zamanında kullanıldığında birçok bitkisel üründen Soğan kürünün faydaları, insanlar tarafından oldukça dikkat çeken konulardan olduğu için günümüzde de birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Soğan kürü, doğru ve zamanında kullanıldığında birçok bitkisel üründen çok daha fazla fayda göstererek insanlarda olumlu sonuçlara neden olacaktır. Günümüzde birçok kişi, soğan kürünün haricinde soğanın faydalarını bilinmektedir. Birçok farklı faydası olan soğan, kür haline getirildiğinde bu faydalarını iki katına çıkararak karşımıza çıkar. Soğan kürü, birçok hastalık için ya da birçok olumlu etkisi için insanlarda kullanılabilecek bir üründür. Üstelik yapılacak olan soğan kürü sizin tarafınızdan hazırlanacağından dolayı, ciddi yan etkilere neden olmayacaktır. Bunun yanı sıra içerisinde dışarıdan eklenen bir kimyasal ürün bulunmadığı için, kür son derece olumlu etkiler gösterecektir. Bunun için düzenli olarak soğan kürü kullanarak bu kürün faydalarından yararlanabilirsiniz. Şimdi soğan kürünün faydalarının neler olduğuna biraz daha detaylı olarak bakalım. 
 • Soğan kürünün faydaları en çok kadınlarda etkiler göstermektedir. Kadınlarda çok sık karşılaşılan çikolata kisti adı verilen rahatsızlık için yapılan tedavilerde soğan kürü yardımcı tedavi olarak kullanılmaktadır. Bu kistin iyileşme sürecinde yapılan ve doğru bir şekilde kullanılan soğan kürü, şaşırtıcı etkiler göstererek sizlerde faydalar sağlayacaktır. 
 • Yine özellikle kadınlarda çok fazla karşımıza çıkan "polikistik over" adı verilen rahatsızlık için yapılan tedavilerde yardımcı tedavi olarak kullanılabilmektedir. Soğan kürünün faydaları bu sorunların tedavisinde de olumlu etkiler gösterdiği için birçok doktor hastasına soğan kürü kullanmalarını önermektedir. Polikistik over hastalığının tedavisine yardımcı tedavi olarak soğan kürü kullanıldığında bu rahatsızlık oldukça hızlı iyileşme gösterecektir.
 • Kadınlarda belli bir yaştan sonra ortaya çıkan menopoz dönemlerinde bu dönemin kadınlarda göstermiş olduğu belirtilerin ortadan kaldırılması amacıyla soğan kürü kullanılmaktadır. Bu maddede de soğan kürünün faydaları kadınlar için etkiler yapmaktadır. 
 • Soğan kürü, kadınlarda çok sık bir şekilde karşılaşılan ve nedeni ister bilinsin ister bilinmesin vajinal akıntıar için olumlu etkiler göstermektedir. Vajinal akıntılar için kullanılan soğan kürü belli bir süre sonra son derece olumlu etkiler gösterecektir. 
 • Sadece kadınlarda değil tüm insanlarda bağışıklık sistemini güçlendirici bir etki göstermektedir. Bu nedenle özellikle çocuklarınız için soğan kürünün faydaları ile olumlu etkiler görebilirsiniz. Bağışıklık sistemi zayıf olan insanlar belli bir süre soğan kürü kullanarak bağışıklık sistemlerini güçlendirebilirler. 
 • Günlük hayatta meydana gelen kıl dönmesi problemlerinde meydana gelen iltihapların azalması ve buna bağlı olarak ortaya çıkan belirtilerin de ciddi bir şekilde düşmesi durumunda soğan kürünün faydaları önemli rol oynamaktadır. Bu nedenle kıl dönmesi olan insanlarda da soğan kürü kullanılabilir. 
 • Soğan kürü, sürekli olarak kullanıldığı zaman insanlarda meydana gelen vücut yağlanması sorunlarını ciddi bir derecede azaltır. Bu nedenle soğan kürü, insanlarda zayıflama amacıyla da kullanılabilmektedir. 
 • Soğan kürünün faydaları, kan dolaşımının düzenlenmesinde de çok önemli faydalar göstermektedir. Bu nedenle dolaşım bozukluğu olan hastalarda da son derece olumlu etkiler yapacağından doktorlar hastalarına alternatif tedavi olarak soğan kürünü önermektedir. 
 • Soğan kürünün hemen hemen herkesin bildiği bir diğer faydası ise sinüzit probleminde insanların yaşadığı belirtilerin ortadan kaldırılması amacıyla kullanımıdır. Soğan kürünün koklanması durumunda azmış olan sinüzitler de fayda görerek rahatlar. 
 • Erkeklerde soğan kürün faydaları arasında prostata olan faydalar göze çarpmaktadır. Prostat hastalarının sürekli olarak soğan kürü kullanmaları durumunda prostatta oluşmakta olan iltihaplar ciddi bir derecede etkilenerek ortadan kalkmaya başlar. 
]]>
Kist İçin Soğan Kürü https://www.sogankuru.com/kist-icin-sogan-kuru.html Tue, 20 Nov 2018 20:06:13 +0000 Kist için soğan kürü, gerçekten çok faydalı bir doğal alternatif tedavi yöntemidir. Bu tedavinin yan etkisi bulunmamaktadır. Üstelik kist için soğan kürü içtiğimiz zaman adet düzensizliğini de var ise onu da düzenlemiş ol Kist için soğan kürü, gerçekten çok faydalı bir doğal alternatif tedavi yöntemidir. Bu tedavinin yan etkisi bulunmamaktadır. Üstelik kist için soğan kürü içtiğimiz zaman adet düzensizliğini de var ise onu da düzenlemiş olursunuz. Aynı zamanda farklı kadın hastalıklarına da iyi geldiği söylenmektedir. Üstelik az zamanda zaman kaybetmeden az bir malzeme ile evde hazırlayabileceğiniz kolay ve pratik bir tedavi yöntemidir. Soğan mutlaka herkesin evinde vardır ve oldukça hesaplıdır. Bunu ömür boyunca belli aralıklarla tabi doktor kontrollerini de ihmal etmeden kullanabilirsiniz. İsterseniz bu hesaplı kolay ve faydalı olan kist için soğan kürünün tarifini sizler için vereyim. Şimdiden hepinize geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin.

Kist İçin Soğan kürü hazırlamak için gerekli olan malzemeler:
 • 1 adet orta boy açık renkli kahverengi kuru soğan (Soğanı kabukları kırmızı, mor veya beyaz seçmeniz gerekli. Kullanılan soğan yemeklerde kullandığımız soğanlardan değildir. Soğanı kök ve kabuğuyla birlikte kullanılması gerektiğinden dolayı iyice yıkayıp sirkeli suyun içinde biraz bekletin.)
 • 2 bardak kadar klorsuz su
Kist için soğan kürünün yapılışı:

İlk olarak bir tencere alın. Tencerenin içerisine biraz su koyun. Sonra ocağa koyarak kaynamasını bekleyin. Kaynamaya başlayınca biraz daha kaynamasını bekleyin. Kaynadıktan sonra kuru soğanları dört eşit parçaya bölerek suyun içine atın. Bu şekilde yaklaşık olarak 5-10 dakika kadar kaynatın. Böylece soğan kuru hazır bir hale gelecektir. Kullanıma hazır hale gelmesi için biraz bekleyerek ılınması gerekir. Hazırlanan soğan kürü de özellikle kuru soğan taze olmalıdır. Soğan kuru mutlaka taze olarak hazırlanmalıdır. Soğan kürü ılık olarak içilmeli öğlen ve akşam yemeklerinden en az 10 dakika önce içilmelidir. Tadını beğenmeyenler isterlerse limon suyu, bal ya da şeker ile tüketebilirler. Ağız kokusu yapabilir bu yüzden kalabalık ortamlardan uzak durmamız tavsiye edilir. Soğan kürü içmeye başladıktan sonra ilk ay 15 gün içinde içilmelidir. Sonraki aylarda ise bu gün sayısı 10 güne kadar inebilir. 6 ay sonunda ise soğan kürü kullanımına ara verilmelidir. Uzmanların verdiği bilgiye göre soğan kürünün bir yan etkisi bulunmamaktadır. Soğan kürü etkisini kısa sürede göstermektedir. Soğan kürünü uyguladıktan sonra ikinci adeti görmeden 10 gün önce tekrar 5 gün veya 7 gün bu soğan kürünü uygulamak gerekir. Uzman doktorlar soğanın kürünün adet döneminde uygulanabileceğini ancak etkili olabilmesi için uygun zamanda uygulamak gerektiğini söylemektedir. O en uygun zaman ise adet bitiminden en erken 1 hafta sonrasıdır. 

Kist için soğan kürünün faydaları nelerdir
 • Dolaşım sisteminin düzenlemesinde yardımcı olur.
 • Sinüzit hastalığının ilerlememesine yardımcı olur. 
 • Kıl dönmelerinde fayda sağlayacaktır. 
 • Menopoz şikayetlerini azaltmaya yardımcı olur.
 • Vajinal akıntıları önlemektedir.
 • Kadınların yaşadığı adet düzensizliğini ortadan kaldırmada oldukça etkilidir.
 • Çiğ soğan tüketmek yemek yedikten sonra kandaki total gliserit oranını düşürür. 
 • Ciltte çıkmış olan iltihaplı sivilce ve aknelerin tedavi eder.
 • İçeriğinde bulunan sulfosid nedeniyle antibiyotik özelliğe sahiptir. 
 • Kadınlarda meydana gelen endometriosis (çikolata kisti) ve miyom oluşumlarına karşı tedavi edicidir. 
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir. 
 • Vücutta oluşan yağlanmayı azaltacağından zayıflamaya yardımcı olur.  
 • Stres gidermeye yardımcı olur.
 • Balgam söktürücü etkisi vardır. 
 • Prostatta meydana gelen iltihapları azaltıcı etkisi vardır. Bu etkisinden dolayı ağrıların azalmasında yardımcı olur. 
 • Hamile kalmak isteyenler uygulayıp sonuç alabilmesi olasılığı vardır. Hamile kalmak için bu kürün ardından mutlaka kuru incir kürünü uygulamak gerekir.
 • Polikistik over sendromu tedavisinde faydalıdır. 
]]>
Öksürüğe Soğan Kürü https://www.sogankuru.com/oksuruge-sogan-kuru.html Wed, 21 Nov 2018 01:32:54 +0000 Öksürüğe soğan kürü, Grip ya da öksürük olduysanız ve eğer doktora gidip antibiyotik içmek istemiyorsanız ve günlerce yatağa bağlı kalmak istemiyorsanız biraz sonra vereceğim öksürüğe soğan kürü hem çok pratik hem Öksürüğe soğan kürü, Grip ya da öksürük olduysanız ve eğer doktora gidip antibiyotik içmek istemiyorsanız ve günlerce yatağa bağlı kalmak istemiyorsanız biraz sonra vereceğim öksürüğe soğan kürü hem çok pratik hem de çok faydalı bir kürdür. Çok kolay bir yöntem ile soğuk algınlığı ya da öksürük gibi şikayetleriniz varsa bu şikayetlerden kısa surede kurtulmak ve sağlıklı olmak isterseniz, şimdi size yapılışı çok kolay doğal bir kür tarifi vereceğim. Çeşitli ve zahmetli sebzeler almanıza hiç gerek kalmadan herkesin evinde bulunan kuru soğan ile hazırlanan bu doğal çözümden asla vazgeçemeyeceksiniz. Soğanın çok faydalı olduğunu hatta doğal antibiyotik olduğunu bilim adamları tarafından ispatlanmıştır. Şifa kaynağı sağlık deposu soğanın grip ve öksürüğü de kısa sürede nasıl kolayca iyileştirdiğine inanamıyacaksınız. Şimdi kürümüze geçelim.

Öksürüğe soğan kürünün için gerekli malzemeler:
 • 1 adet orta boy soğan
 • Bir yemek kaşığı kadar şeker ya da bal
Öksürüğe soğan kürü yapımı:
Bir adet orta boy kuru soğanı soyun. Soğanın üst kısmını daire şeklinde kesin ve biraz oyarak üzerinde bir çukur oluşturun. Oyduğunuz soğanın içine bir kaşık şekeri veya balı koyun. Bu şekilde 1 gün bekleyin. 1 günün sonunda soğana baktığınızda soğanın içinin sulandığını göreceksiniz. Bu suyu bir kaşık yardımı ile için. Kısa sürede grip, soğuk algınlığı veya öksürük gibi şikayetleriniz iyileşecektir. Öksürüğe soğan kürünü kullanan çocuklar günde 3 defa 1 tatlı kaşığı, yetişkinler ise günde 3 kere 1 yemek kaşığı içmelidir.

Öksürüğe soğan kürü faydaları;
 • Bu karışım öksürüğe iyi gelir.
 • Faranjitin geçmesine yardımcı olur.
 • Grip için oldukça yararlıdır. 
 • Antibakteriyal olarak kullanılabilir.
 • Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. 
 • Vücudu kimyasal etkilerden korur.
 • Karaciğerin toksinlerle uğraşmasına olanak verilmez.
 • Vücudu güçlendirir.
 • Gribin etkisini azaltır.
 • Kanserden başka hastalıklara iyi gelmektedir.
 • Balgamı yumuşatır.
 • Balgam sökücü özelliği vardır.
 • Bronşit gibi solunum hastalıklarının etkisini azaltmaktadır. 
 • Astım krizinde etkili olan bileşenleri bile baskılamaktadır. 
Şeker veya bal ile karıştırılan soğan suyu ise;
 • Boğaz ağrısına,
 • Boğaz iltihabına,
 • Öksürüğe,
 • Bronşite iyi gelir.
Soğanın içerisinde bulunan cystein maddesi tıbbi tedavilerde kullanılan bazı ilaçların içerisinde bile bulunmaktadır.

]]>
Soğan Kürü Neye İyi Gelir https://www.sogankuru.com/sogan-kuru-neye-iyi-gelir.html Wed, 21 Nov 2018 23:24:42 +0000 Soğan Kürü Neye İyi Gelir, Soğan evlerde yapılan bütün yemeklerde kullanılan sebze olmanın haricinde içinde bulunan C, A, ve B vitamini, kükürt, iyot, fosfor ve silis gibi maddeler antibiyotik görevi yapan içerikler ile si Soğan Kürü Neye İyi Gelir, Soğan evlerde yapılan bütün yemeklerde kullanılan sebze olmanın haricinde içinde bulunan C, A, ve B vitamini, kükürt, iyot, fosfor ve silis gibi maddeler antibiyotik görevi yapan içerikler ile sindirimi kolaylaştıran birçok fermente sahip olan oldukça şifalı bir bitki sebze türüdür. Soğan tüketiminin çok fazla olduğu ülkelerde yapılan araştırmalara göre kanser hastalığının çok az olduğu kanıtlanmıştır. Evinizde kolayca yapabileceğiniz soğan kürü düzenli bir şekilde tam 10-15 gün boyunca kullanıldığında hastalığınıza oldukça faydalı olur. 

Soğan Kürü Neye İyi Gelir, Faydaları Nelerdir
 • Sinüzit rahatsızlığının ilerlemesinin önüne geçer.
 • Bayanlarda meydana gelen çikolata kisti (endometriosis) ile miyom oluşumlarını önler. 
 • Çiğ şekilde yenilen soğan yemek sonrasında kanda bulunan total gliserit seviyesini düşürür.
 • Polikistik over sendromu adı verilen hastalığın tedavisinde kullanılır.
 • Prostatta meydana gelen iltihabı azaltıcı etkisinden dolayı ağrıların azalmasında oldukça faydalıdır.
 • Soğan kürü bayanların yaşamış olduğu adet düzensizliğini tamamen ortadan kaldırır.
 • Soğan kürünün balgam söktürücü ve stres giderici etkisi de vardır.
 • Menopoz şikayetlerini azaltmak için soğan kürü kullanılmalıdır.
 • Vücutta oluşan yağlanmayı azaltacağından dolayı zayıflamaya yardımcı olur.
 • Soğan kürü aynı zamanda bağışıklık sistemini de güçlendirir. 
 • Vajinal akıntılarda kullanılır.
 • Soğan kürü düzenli kullanıldığında Dolaşım sistemini düzenler.
 • Kıl dönmelerinde oldukça faydalıdır.
 • Soğan kürü içindeki sulfosid sebebi ile antibiyotik özelliğine sahiptir.
 • Özellikle de hamile kalmak isteyen bayanların problemlerine çare olur.
 • Ciltte oluşan iltihaplı sivilce ile aknelere oldukça iyi gelir.
Soğan Kürü Hazırlanması
Nerede ise her derde deva olan doğal ilaç olan soğan kürünü yapmak için ihtiyacımız olan tek şey sadece bir tane kahverengi kabuklu soğan ile iki bardak kadar klorsuz sudur. Soğan kürü için kullanacağınız soğanı kabukları beyaz, mor veya kırmızı kabuklu olan soğandan tercih etmemelisiniz. Bu soğanlar yapılacak olan soğan küründe hiç etkili olmaz. Soğan kürü yapmak için kullanacağınız soğan yemeklere kullandığınız kuru soğan olmalıdır. Soğanı kabuk ve kökü ile beraber kullanacağımızdan dolayı soğanı mutlaka yıkayın ve sirkeli suyun içerisinde bir müddet bekletin. Böyle yaparak soğanı dezenfekte etmiş olursunuz. Daha sonra kullanacağınız suyu tencerenin içerisine koyun ocağın üstünde kaynamaya bırakın. Kaynadıktan sonra kuru soğanı tam dört parçaya bölün ve içine atın. Bu şekilde tam beş dakika kadar daha kaynatın. Şifalı doğal ilaç hazır ılık için. 

Soğan Kürü Nasıl Uygulanmalıdır
 • Soğan kürü yapmak için kullanacağınız soğanların dış kabuğunun taze ve kuru olması gerekir. Köklenen ve çimlenen soğanlar bayattır.
 • Soğan suyu ile yapılmış olan kür sağlık problemlerine yarar sağlaması bakımından en az altı ayda bir kez on beş gün süre ile uygulanması gerekir. Bu süreyi aşmamaya özen gösterin.
 • Öğle ile akşam yemeklerinde on dakika önce bir bardak için. 
 • Soğan kürünün yapmak için mutlaka açık kahverengi kabuklu olan beyaz soğan kullanın.
 • Yapmış olduğunuz soğan kürünü ılık şekilde için.
 • Her daim içeceğiniz kür her zaman taze yapılmış olmalıdır.
]]>
Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü https://www.sogankuru.com/hamile-kalmak-icin-sogan-kuru.html Thu, 22 Nov 2018 23:04:40 +0000 Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü, soğan kürü özellikle hamile kalmak isteyen kişilerin gönül rahatlığı ile kullanabileceği faydalı bir kürdür. Soğan kürü yumurtanın daha kolay çatlamasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca d Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü, soğan kürü özellikle hamile kalmak isteyen kişilerin gönül rahatlığı ile kullanabileceği faydalı bir kürdür. Soğan kürü yumurtanın daha kolay çatlamasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca düzgün bir şekilde soğan kürü uygulandığında gebe kalmanıza yardımcı olmaktadır. Soğan kürü gebe kalmayı sağlamanın dışında, kadınların en sık rastladığı çikolata kisti ve polikistik over rahatsızlığında oldukça etkilidir ve tedavi edici özelliği bulunmaktadır. Soğan kürü kadınlarda yaşanan erken menopoz durumuna karşı da çok faydalıdır. Rahimde mevcut olan küçük çaptaki miyomların hem iyileştirilmesinde hem de tedavisi için soğan kürü çok faydalıdır. Eğer adet düzensizliği varsa, soğan kürü kullanıldığında adet düzensizliğine karşı yararlıdır. 

Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü Malzemeler
 • 1 adet açık kahverengi kabuklu kuru soğan
 • 2 su bardağı klorsuz su
Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü Hazırlanışı, ilk önce bu kürü hazırlamak için yemeklerde kullanılan kuru soğanı kökü ve kabuğu ile güzelce yıkadıktan sonra bir gün süre ile sirkeli suyun içinde dinlendirilmelidir. Sirkeli suyun içinde kuru soğanın kalması dezenfekte olmasını sağlamaktadır. Küçük bir tencerenin içerisine klorsuz suyu ilave edelim ve ocağın altını açarak kaynaması için bırakalım. Klorsuz su kaynadıktan sonra dezenfekte olan kuru soğanı dört parçaya böldükten sonra tencerenin içerisine ilave edelim. Kuru soğan ile klorsuz su yaklaşık olarak 5 dakika kadar kaynatalım. 

Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü Nasıl Uygulanmalıdır, gebe kalmak isteyen kadınlar soğan kürünü hiç tereddüt etmeden deneyebilirler. Ayrıca adet döneminde iken soğan kürünün kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Hamile kalmak isteyen kişiler adet döngülerinin bitiminden sonra ilk 7 gün içinde başlamalıdır. Soğan kürünü uyguladıktan sonra 2 adet dönemine henüz gelmeden yaklaşık 10 gün öncesinde yeniden 5-7 gün soğan kürü taze olarak hazırlanıp uygulanmalıdır. Hamile kalmak isteyenler bu dönemlerde soğan kürünü uyguladıktan sonra hemen incir kürüne geçiş yapmalıdır. Özellikle soğan kürü mutlaka günlük ve taze olarak hazırlanmalı ve bu şekilde tüketilmelidir. Soğan kürü hamile kalmak isteyen kişilerin en az 6 ay ara vererek sadece 15 gün düzenli olarak uygulanması gereken bir kür tedavisidir. Kürün kullanımında kesinlikle 15 günden fazla kullanılmamasına çok dikkat edilmelidir. Hamile kalmak için hazırlanan soğan kürünü özellikle ılıdıktan sonra tüketilmesine dikkat edilmelidir. Öğle ve akşam yemeklerinden yaklaşık olarak 15 dakika önce 1 bardak içilmelidir. Soğan kürünü hazırlamak için kabuğu açık kahverengi ve içi beyaz olan soğan tercih edilmelidir. Soğan kürün de kullanılacak olan kuru soğanın dış kabuğu mutlaka hem temiz hem de taze olmalıdır. Köklenmiş ya da çimlenmiş olan soğanlar bu kürü hazırlamak için kesinlikle kullanılmamalıdır.
]]>
Menopoz İçin Soğan Kürü https://www.sogankuru.com/menopoz-icin-sogan-kuru.html Fri, 23 Nov 2018 13:13:04 +0000 Menopoz için soğan kürü, genellikle 40 yaşından sonra görülen, önceleri adet kanamalarının düzensizleşmesi, daha sonraları ise kesilmesi ile biten bir dönemdir. Kadınlar hayatlarının yaklaşık üçte birini bu dönemde geç Menopoz için soğan kürü, genellikle 40 yaşından sonra görülen, önceleri adet kanamalarının düzensizleşmesi, daha sonraları ise kesilmesi ile biten bir dönemdir. Kadınlar hayatlarının yaklaşık üçte birini bu dönemde geçirmektedir. Menopoz dönemi, hayatın doğal bir evresi olarak kabul edilmektedir. Kadınların 40 yaşından önce menopoz gerçekleşirse buna erken menopoz denir.

Menopozun nedenleri kadınlık hormonları olarak bilinen progesteron ve östrojen hormonlarının azalmasıdır. Yumurtalıklardaki hormon üretiminin azalmasıyla adet kanamalarında düzensizlik görülür. Bu hormon üretiminin azalması ile vücudun ısıyla ilgili alanlar etkilenir ve ateş basması, terleme gibi durumlar meydana gelir.

Soğan kürü bir çok hastalıkta olduğu gibi menopozda da tedavi amaçlı kullanılan bitkisel bir kürdür. Soğanın içerisinde bulunan A vitamini, B vitamini, C vitamini, fosfor, silis, iyot, kükürt gibi maddeler, hazmı kolaylaştıran fermentler ve antibiyotik görevi yapan içeriklere sahip şifalı bir sebzedir. Ayrıca yapılan araştırmalar sonucunda, soğan tüketiminin fazla olduğu ülkelerde kanser hastalığının daha az görüldüğü tespit edilmiştir. Salatalarda ve yemeklerde kullanılan kuru soğandan kür olarak faydalanmak mümkün değildir. Bunun nedeni, soğanın kimyasının değişmesidir. Özellikle menopoz döneminde görülen ateş basmasına soğan kürü yardımcı olmaktadır. Bu ateş basmalarına karşı soğanın ana etkin madde dimethylthiophen grubu ve türevleri ile isofucosterol etkin maddeleridir. Bu etkin maddelerin etkisini gösterebilmesi için yine kuru soğandaki bitkisel hormon özelliği olan cepaenes, abscissic ve allyl-propyl-disulfid fonksiyonel maddelere ihtiyaç vardır. Bütün bu etkin maddeler doğada sadece kuru soğanda bulunmaktadır.

Soğan kürünün hazırlanışı:

Hazırlanacak olan soğan kürü malzemeleri iki bardak klorsuz su ve bir tane açık kahverengi kabuklu kuru soğan'dır. Soğanı kabukları mor, kırmızı veya beyaz kabuklu olanından seçmemelisiniz. Bunlar yapılacak olan kürden fayda sağlayamazsınız. Normal yemeklere doğranan  kuru soğanı kullanmalısınız. Soğanı kabukları ve köküyle birlikte kullanılacağından, sirkeli suda bekletip dezenfekte olmasını sağlayabilirsiniz. Suyu tencereye alarak kaynamaya bırakın. Kaynadıktan sonra soğanı dörde bölerek içine atın. Bu şekilde yaklaşık beş dakika kaynatın. Biraz ılıktan sonra içebilirsiniz. Evinizde taze olarak hazırlayacağınız soğan kürü, en az altı ayda bir defa 15 gün boyunca düzenli olarak kullanım sonucunda erken menopoza giren kadınlara faydalı olabilir. Bu kürü, öğle ve akşam yemeklerinden on dakika önce bir bardak tüketebilirsiniz. Ayrıca her kullanımda taze olarak hazırlanmalıdır.
]]>
Ballı Soğan Kürü https://www.sogankuru.com/balli-sogan-kuru.html Sat, 24 Nov 2018 09:00:29 +0000 Ballı soğan kürü, özellikle kış mevsiminde grip hastalığında öksürükle önerilen bir etkili bitkisel çözüm yollarından biridir. Ballı soğan kürü oldukça kolay ve pratik hazırlanan bir yöntemdir. Bazı uzman doktor Ballı soğan kürü, özellikle kış mevsiminde grip hastalığında öksürükle önerilen bir etkili bitkisel çözüm yollarından biridir. Ballı soğan kürü oldukça kolay ve pratik hazırlanan bir yöntemdir. Bazı uzman doktorlar ballı soğan kürünün penisilinden bile daha fazla etkili olduğunu söylerler. Özellikle çocukların üst solunum yolu hastalıklarında ilaç dışında tedavi edici bir yaklaşım olur. Hepimizin de bildiği gibi ilaçların hastalıklarda yararlı etkisi olduğu gibi bir taraftan da vücuda olumsuz etkileri de olur. Bu yüzden hastalıklarda doğal çözümlerden destek alınmalıdır. Tabii bunu yaparken bir uzman doktordan da destek alın. Antibiyotik olarak ballı soğan kürü hem çok doğal hem de çok etkilidir. Hasta olduğunuzda, kendinizi kötü hissettiğinizde, grip ya da öksürük olduğunda hemen ballı soğan kürü hazırlayın. Antibiyotik ilaçlara başvurmanız önerilmez. Bunun yerine ballı soğan kürü önerilir. Emin olabilirsiniz ki ballı soğan kürü sonucunda oluşan sıvı en iyi antibiyotik ilaçtan bile daha etkili olacaktır. Hem doğal hem de sağlıklı. Ballı soğan kürü bağışıklık sistemini güçlendirmek için antibakteriyel öksürük kesici özelliğinden faydalanmak amacı ile kullanılabilir. Yapılan bilimsel araştırmalara göre bal ile soğanın etkileşimi sonrasında Beta Hemolitik Streptokok bakterisi üzerine penisilin ilacından daha çok etkili olduğu kanıtlandı. 
Ballı soğan kürün yapımı için gerekli olan malzemeler:
 • 1 adet orta boy kuru soğan
 • 1 yemek kaşığı kadar bal
Ballı soğan kürü yapılışı:

Öncelikle bir kavanoz alın. Kavanozun içine soğanı iri bir şekilde doğrayın. Doğradığınız soğanların üzerine 1 yemek kaşığı kadar balı ilave edin. Daha sonra ballı soğan kürünü Kavanozun içinde en az 3 saat kadar sulanması için bekletin. Sulandıran sonra kullanımında çocuklarda günde 3 defa 1 tatlı kaşığı olacak, yetişkinlerde ise günde 3 defa 1 yemek kaşığı olacak şekilde içilmesi gerekmektedir.

Ballı soğan kürü faydaları nelerdir
 • Ballı soğan kürünün faydaları bir çoktur saymakla bitmez, mama bilinen başlıca bazı faydaları öksürük ve faranjit ve grip için oldukça faydalıdır. 
 • Bunun yanı sıra antibiyotik etkisi ile hastalıklara karşı kalkan görevi görür.
 • Ballı soğan kürünün antibakteriyel olarak bağışıklık sistemini güçlendirmek amacıyla da kullanılabilir.
 • Bu faydalı etkileri doğal ürünlerle sağlamak sağlığımız açısından oldukça önemlidir. 
 • Vücudumuzu kimyasal maddelerin etkilerinden korur
 • Karaciğerin toksinleri atmasına yardımcı olursunuz
 • Bildiğiniz üzere gribe iyi gelen bir ilaç bulunamamıştır. Antibiyotik tedavisi bile bir haftadan aşağı etki göstermez bu yüzden ballı soğan kürü sadece hastayken değil hasta olmadan da içip bağışıklığınızı kuvvetlendirmek gerekli olur. 
 • Soğanın içerisinde bulunan bileşenler kanserden konmaya yardımcı olur
 • Ballı soğan kürü balgamı yumuşatarak bronşit gibi solunum yolu hastalıklarının etkisini azaltır
 • Astım krizine yol açan bileşenleri bile yatıştırıcı etkisi vardır.
 • Kadınların adet dönemlerindeki düzensizliği düzenler.
]]>
Saça Soğan Kürü https://www.sogankuru.com/saca-sogan-kuru.html Sun, 25 Nov 2018 04:55:24 +0000 Saça Soğan Kürü, Genetiksel özelliklere bağlı olarak saçların uzaması kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Kiminin saçı hızlı kiminin ki daha yavaş uzayabilir.  Saçın daha hızlı ya da yavaş uzamasını etkiley Saça Soğan Kürü, Genetiksel özelliklere bağlı olarak saçların uzaması kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Kiminin saçı hızlı kiminin ki daha yavaş uzayabilir.  Saçın daha hızlı ya da yavaş uzamasını etkileyen bir başka etken bakımdır. Bakımsız saçlar, sağlıksız saçlar, saç kırılmaları, ısılı şekillendiriciler gibi saçın uzamasını engelleyen etkenlerin ortadan kaldırılması gereklidir

Bitkisel saç bakımı saçı hızlı uzatmaya destek olarak yıllar boyunca uygulanmaktadır. Bu bakım uygulamalarının saçın uzamasına sağladığı desteği aslında dolaylı düşünmek gerekmektedir. Saç derisini yapılandıran, besleyen saç bakım uygulamaları saçın daha sağlıklı kalmasını sağlar ve sağlıklı saçlar daha da hızlı uzar.

Yerli ve yabancı kaynaklardan derlenen bilgiler ışığında soğan suyunun saç üzerindeki mükemmel etkilerinden bahseder. İngiltere’de bulunan Bradford Üniversitesi’ nde yapılan bir araştırmada, soğan kürünün saç köklerini daha iyi koruduğunu, beyazlayan ve güçsüzleşen saçların da onarıldığını göstermiştir. Hatta incelmiş ve beyazlamış saçlar için üzerindeki en etkili bitkisel kür olduğu söylenmiştir.

Soğan suyu hakikaten saç uzatıyor mu

Soğan suyunun saç uzatma, yeni saç çıkarma, saç dökülmesini önleme, beyaz oluşumunu engelleme, egzama, mantar gibi daha sayılabilecek bir çok olumlu etkiler de saç derisi hastalıklarını tedavi edebilme özelliği bulunur. Saçın hızlı uzamasına özellikle etki etmesinin sebebi; içeriğindeki sülfür dür. Bu sülfür ile kolajen dokuların üretimini artırır. Soğanı doğrarken gözlerin yaşarmasına neden olan şey soğanın içeriğindeki kükürt tür. Demir ile kükürt, saç derisinin kan dolaşımını artırır, bu dolaşımı arttığında saç daha hızlı uzar. Bunun yanı sıra soğan yüksek oranda B ve C vitamini içermektedir. Bu iki vitamin saç uzaması üzerinde  de etkilidir. Bu kür dışında saç derinize düzenli olarak masaj yapmak da kan dolaşımını hızlandırmakta ve saçların hızlı uzamasına etki etmektedir.

Bu soğan suyunu saça uygulamanın bir takım farklı methodları bulunur ve bunların hepsi saç konusunda aynı etkiye sahiptir.

Saça Soğan Kürü ile Saç Uzatma Methodları

Method 1

 • Toplam 4 soğanının kabuklarını soyup doğrayın
 • Bu arada 1 litre su kaynatın
 • Kaynamış suya soğanları ekleyip on dakika daha kaynatın ve soğumasını bekleyin.
 • Yıkanan saçlarınızı soğan suyu ile birlikte durulayın ve bir sonraki güne kadar yıkamayın.

Not: Uygulayan kişiler kokudan rahatsız olmadığını söylüyorlar. Ancak koku sizi rahatsız eder ise, iki saat kadar bekletip sonrasında da saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Method 2

 • Ufak bir tencereye iki adet soğan ve üzerlerini de bir miktar kadar geçecek şekilde su koyun.
 • 6 dakika kadar kaynatıp ılıklaşana kadar durun
 • Saç diplerinize masaj yapmak suretiyle saçınıza uygulayın ve saçlarınıza bone takıp iki saat saçınızda böylece kalmasını sağlayın
 • Saçlarınızı iki saat sonra da yıkayın

Method 3

 • Toplam 2 adet soğanı katı meyve sıkacağından geçirin
 • Ortaya çıkan soğan suyunu saç derinize masaj yaparak uygulayın
 • 1 saat kadar saçlarınızda beklettikten sonrasında şampuan ile yıkayın.

Method 4

 • 1 bardakta soğan suyunu ve balı karıştırın. (1 yemek kaşığı kadar bal )
 • Saç derinize masaj yapmak sureti ile uygulayın
 • Yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.
]]>
Soğan Kabuğu Kürü https://www.sogankuru.com/sogan-kabugu-kuru.html Sun, 25 Nov 2018 11:37:39 +0000 Soğan Kabuğu Kürü: Soğan herkesin evinde mutfaklardan eksik olmayan şifalı bir sebzedir. Birçok yemeğe yardımcı malzeme olarak eklenmekte olan A, B ve C vitamini, silis, iyot, fosfor, kükürt gibi maddeler ile antibiyotik işlevi y Soğan Kabuğu Kürü: Soğan herkesin evinde mutfaklardan eksik olmayan şifalı bir sebzedir. Birçok yemeğe yardımcı malzeme olarak eklenmekte olan A, B ve C vitamini, silis, iyot, fosfor, kükürt gibi maddeler ile antibiyotik işlevi yapan ve hazmı kolaylaştıran ferment bulunmaktadır. 
Soğan kabuğu kürü, Son zamanlarda Profesör Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun sık olarak tavsiye ettiği bir kürdür. Bu kür, hamile kalma, menopoz polikistik over, miyom, iyi huylu prostat büyümesi, kıl dönmesi, gibi rahatsızlıkların tedavisi için kullanılan bitkisel bir kürdür 

Soğan Kabuğu Kürünü Hazırlama: bu kürü hazırlamak için, açık kahverengi kabuğuyla beraber bir baş kuru soğana, 2 bardak (400ml) klorsuz su’ ya ihtiyacımız vardır. Soğanın kök ve kabuğuyla birlikte kullanılması gerektiğinden, yıkayıp sirkeli suyun içinde bir süre bekleteceğiz Bu sirkeli su ile soğanın dezenfekte olması sağlandı. İlk olarak tencerenin içine 2 bardak klorsuz suyu koyarak, ocağın üzerinde bir zaman kaynatılır. Su kaynadıktan sonra, kuru soğan dört parçaya bölünüp suya atılır. Soğan, suyun içinde beş dakika kaynatılır, böylece yaptığımız soğan kabuğu kürü hazır hale gelir. Bu kürü kullanmak için bir süre soğumaya bırakarak biraz ılınmasını beklenir.
Hazırladığımız bu kür için özellikle kuru soğanın taze olmasına dikkat edilir. Soğan kabuğu kürü ılık olarak öğlen ve akşam yemeklerinden en az 10 dakika önce içilmelidir. Tadını beğenmeyenler limon, bal ya da şeker karıştırarak tüketilebilir. Ağız kokusu yapma ihtimali için kalabalık ortamlardan biraz uzak durmak iyi olabilir.
Soğan kabuğu kürünü ilk kullanımdan itibaren ilk ay 15 gün içerisinde tüketilir. Takip eden aylarda ise, 10 güne dek inebilir. 6. ayın sonunda ise kür kullanımına ara verilir. Soğan kabuğu kürü etkisini kısa sürede göstermeye başlayacaktır.

Soğan Kabuğu Kürünün Faydaları:
 • Dolaşım sistemini düzenler 
 • Sinüzit rahatsızlığının artmasına engel olur
 • Kıl dönmelerinde fayda sağlar
 • Soğan kabuğu kürünü uygulamasından sonra, ikinci adeti görmeden 10 gün önce, tekrar 5 gün veya 7 gün bu soğan suyu kürünü uygulamak gerektiğini belirtilir.
 • Menopoz sızlanmasını azaltmak için içilir.
 • Vajinal akıntılar için kullanılır.
 • Kadınların adet düzensizliğini ortadan kaldırmaya etkilidir. 
 • Deride çıkan iltihaplı sivilce ve akneleri iyileştirir.
 • Antibiyotik özelliğine sahiptir.
 • Çikolata kisti (endometriosis) ile miyom oluşumları için tedavi edicidir
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir
 • Vücutta oluşan yağlanmayı azaltır, zayıflamaya yardımcı olur.
 • Stres giderme ve balgam söktürme etkileri bulunur.
 • Prostatta oluşan iltihapları azaltma etkisi nedeniyle, ağrıların azalmasına fayda verir.
Hamile kalmak isteyenin, uygulayarak sonuç alması mümkündür. Hamile kalmak için bu kürden sonra, mutlaka kuru incir kürünü uygulaması gerekir.
Polikistik over sendromu tedavisi için uygulanır. Uzmanlara göre soğan kabuğu kürünün bugüne kadar görünen herhangi bir yan etkisi bilinmiyor
]]>
İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü https://www.sogankuru.com/ibrahim-saracoglu-sogan-kuru.html Sun, 25 Nov 2018 17:57:31 +0000 İbrahim Saraçoğlu soğan kürü, bayanlarda polikistik over, miyom, vaginal akıntı, çikolata kisti, menapoz şikayetleri, erken menapoz ve erkekler de prostatit ağrıları durumlarında mükemmel bir bitkisel çözümdür. İbrahim Saraçoğlu soğan kürü, bayanlarda polikistik over, miyom, vaginal akıntı, çikolata kisti, menapoz şikayetleri, erken menapoz ve erkekler de prostatit ağrıları durumlarında mükemmel bir bitkisel çözümdür. Yumurtalıklarda ortaya çıkan kistleri tamamen yok etmektedir.

İbrahim Saraçoğlu Soğan kürü tarifi ve yapılışı:

Malzemeler: 1 adet kabuklu bildiğimiz kahverenginde kabuklu kuru soğan ve iki bardak klor içeriksiz su. Soğan Kürünün Yapılışında dikkat edilmesi gereken kısım, mor ve beyaz kabuklu soğan olmayacak. ilk olarak soğanı olduğu gibi kabuklu kısmı ile kullanacağız. Bu nedenle dezenfekte etmek amacıyla soğanı güzelce yıkayıp bir süre sirkeli su da bekletiyoruz.

Bir tencere içine iki bardak kadar klorsuz suyu koyup kaynatıyoruz. Kaynadıktan hemen sonra kuru soğanı 4 parçaya bölerek içine ekliyoruz. 5 dakika soğan ile birlikte kaynatıp ocaktan alıp ılıtıyoruz. Akabinde süzüyoruz.
Bu şekilde dezenfekte olması sağlanmaktadır. Suyu bir tencereye koyarak, ocakta kaynamaya bırakın. Kaynadıktan hemen sonra kuru soğanı 4 parçaya bölüp içine atın. Bu şekilde yaklaşık 5 dakika kadar kaynatın ve kür hazır duruma gelecektir. Kullanıma hazır olması bakımından biraz ılınması beklenmelidir.

Kilo Verme için Soğan kürü nasıl uygulanmalıdır

Soğan kürünün yapılması kadar uygulanması esnasında da ayrıca dikkat edilmesi gereken noktalar mevcuttur.
Hazırlanan soğan kürü ılık şekilde tüketilir.
Öğle ve akşam yemeklerinden 10 dakika önce bir su bardağı kadar içilir.
Soğan Kürünün yapılışında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus daima taze olarak hazırlanmasıdır.
Soğan kürünün yapılması için kesin kural açık kahverengi kabuklu olan beyaz soğan kullanmaktır.
Soğanların dış kabuğu taze ve kuru olmalıdır. Çimlenmiş veya köklenmiş olanlar bayattır.
Soğan suyu kürünün sağlık sorunlarına fayda vermesi için minimum altı ayda bir kez 15 gün süre ile uygulanmasıdır. Bu süre kesinlikle aşılmamalı.

İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü Hakkındaki Görüşleri

İbrahim Saraçoğlu’ndan yapılan açıklamaya göre bayanların polikistik over kanser rahatsızlıkları için, erkeklerin de iyi huylu prostat büyümesi sorunlarına yönelik senede iki kere ve 2 hafta kesintisiz yapılacak şekilde soğan suyu kürünü denemelerini tavsiyede bulundu. Soğan kürünün yararlarını dile getiren Saraçoğlu, polikistik over sendromuna tedavinin tıbben mümkün olmadığını, fakat soğan kürünün bu hastalığa karşı çok daha etkili olduğunu belirtti. 

Hamile Kalmak için İbrahim Saraçoğlu Soğan kürü hazırlanışı

Hamile kalmak isteyenler de soğan kürünün yararlı olabileceği dile getirilmiştir. Bu Soğan suyu kürü ile hamile kalan kadınların görüşleri web ortamında mevcuttur. Bu Soğan suyu kürü, gebe kalmak için adet dönemi bitiminden hemen sonra 7 gün içinde başlamalıdır. İlk kür uygulandıktan sonra 2. adet döneminden yaklaşık 10 gün önce bir kere daha 5-7 gün  arası soğan kürü  hazırlanmalı ve soğan suyu kürü tamamlandıktan hemen sonra incir kürü’ne başlanması tavsiye edilmektedir.

DİKKAT: Bahsi geçen soğan kürü uygulamasını için kesinlikle doktor tavsiyesi almanız gerekmektedir. Yazılarımız haber derlemesi niteliğinde olup, yalnızca bilgilendirme amacı taşımaktadır. Bu nedenler ile soğan kürü yapılışı ve uygulanışı hakkında tıbbi görüş almanızda fayda vardır. Yazımızda bahsi geçen kürler asla tıbbi tedavilerin yerini alamaz. Aynı zamanda; mide problemleri olsun, ülser veya alerji gibi rahatsızlıklarınız var ise aynı şekilde doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

]]>
Soğan Suyu Kürü https://www.sogankuru.com/sogan-suyu-kuru.html Mon, 26 Nov 2018 09:30:23 +0000 Soğan suyu kürü; soğan yemek içerisinde kullanılan sebze olmasını yanı sıra içerisinde A, B ve C vitamini, silis maddesi, kükürt maddesi, iyot maddesi ve fosfor maddeleri antibiyotik görevi görür. Ayrıca soğanın içerisinde Soğan suyu kürü; soğan yemek içerisinde kullanılan sebze olmasını yanı sıra içerisinde A, B ve C vitamini, silis maddesi, kükürt maddesi, iyot maddesi ve fosfor maddeleri antibiyotik görevi görür. Ayrıca soğanın içerisinde hazmı kolaylaştıran fermentler olduğu için şifalı bir kür olarak bilinir. Evinizde hazırlayabileceğiniz basit bir kür ile 15 gün düzenli olarak kullanıldığında rahatsızlıklara derman olabilir. Soğan suyu kürü bir çok rahatsızlık için kullanılmaktadır. 

Soğan suyu kürü hazırlanışı
Gerekli olan malzemeler 1 adet orta boy kuru soğan ve iki bardak klorsuz su gereklidir. Soğan suyu kürü hazırlamak için kabukları kırımız, mor ve beyaz olan soğanlardan uzak durunuz. Bu soğanlarla yapılacak olan kür etkili olmaz. Kürde kullanılacak olan soğan yemeklerde kullanılan normal kuru soğandır. Soğan suyu kürünü hazırlamak için soğanı kullanacağımızdan onu kabukları ile beraber güzelce yıkayarak sirkeli suyun içerisinde bekletilmelidir.Seçilmiş olan soğanların çimlenmemiş ve köklenmemiş olması gerekmektedir. Bu şekilde yaparsak soğanı mikroplardan arındırarak dezenfekte etmiş oluruz. Kürü hazırlamak için hazırlanan suyu bir tencerenin içine koyarız. Suyu ocakta kaynatırız. Tenceredeki su kaynadıktan sonra soğanı 4 parçaya bölerek kaynayan suyun içerisine atılır. Soğanlar kaynayan suyun içinde 10 dakika civarında kaynatılır. Bu sürede soğan suyu kürü hazır olacaktır. Hazırlanan soğan suyu kürü kullanabilmek için kaynadıktan sonra ılınmasını beklemek gerekmektedir.

Soğan suyu kürü faydaları
 • Bayanlarda meydana gelen çikolata kisti yani endometriosis ve miyom oluşumlarına karşı tedavi edici özelliği vardır.
 • Polikistik over sendromu tedavisinde kullanıldığında yarar sağlamaktadır.
 • Bayanlarda oluşan adet düzensizliğini ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır.
 • Bayanlarda meydana gelen menopoz şikayetlerini azaltır.
 • Bayanların vajinal akıntıların için kullanılmaktadır.
 • Kıl dönmesi oluşumun engellemeye yardımcı olmaktadır.
 • Hamile kalmak isteyen bayanların kullanmasında ve oluşan sorunların giderilmesinde yararlıdır.
 • Ciltte oluşan iltihapli sivilce ve aknelerin tedavisinde kullanılır.
 • Dolaşım sistemini dengelemektedir.
 • Yağlanmayı azaltır.
 • Zayıflamaya yardım olur.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Kürün içerisinde sulfosid madde bulunmasından dolayı antibiyotik görevi görmektedir.
 • Balgam söktürücüdür.
 • Stres gidericidir.
 • Prostatta oluşan iltihaplanmayı azaltıcı etkisi bulunmaktadır.
 • Vücutta oluşan ağrıların azalmasında etkilidir.
 • Kanda bulunan total gliserit oranını düşürür.
 • Sinüzitte ilerlemeyi engeller.
Soğan suyu kürü uygulanışı
Hazırlanan kürün etkili olabilmesi için en az 6 ayda bir kez de olsa 15 gün kadar uygulanmalıdır. Bu zamanı geçmemeye dikkat edilmesi gerekmektedir. Soğan suyu kürünü ılık kullanılmalıdır. Bu kürün fayda sağlayabilmesi için öğlen ve akşam yemeklerinden 10 dakika evvel 1 bardak olarak içmek faydalıdır. Tüketilecek olan bu soğan suyu kürünün her gün taze olarak içilmelidir.
]]>
Gebelik İçin Soğan Kürü https://www.sogankuru.com/gebelik-icin-sogan-kuru.html Tue, 27 Nov 2018 00:27:04 +0000 Gebelik için soğan kürü: Hamile kalmayı her kadın ister, fakat gerek genetik bazı özellikler, gerekse günümüz şartlarının besinleri gebelik sürecini zora sokabildiği gibi, hamile kalmayı da zorlaştırmaktadır. Hamile kalma Gebelik için soğan kürü: Hamile kalmayı her kadın ister, fakat gerek genetik bazı özellikler, gerekse günümüz şartlarının besinleri gebelik sürecini zora sokabildiği gibi, hamile kalmayı da zorlaştırmaktadır. Hamile kalma sürecinde kişilerin bir çok sorunla karşılaşmaktadır. Her derde deva olan soğan kürü, bu sorunlarda da kadınlara fayda sağlamaktadır. Soğan kürünün kadınlar üzerindeki faydaları şunlardır:

 • Adet düzensizliklerine karşı çok yarar sağlar.
 • Küçük çaptaki miyomların iyileşmesinde yararlıdır.
 • Kadınların rahim sağlığını korur.
 • Yumurtaların çatlamasını sağlar ve gebe kalmayı kolaylaştırır.
 • Erken menopoz durumlarına karşı çok yararlıdır.
 • Çikolata kisti ve polikistik over karşı iyi bir tedavi edicidir.
Soğan kürü sayesinde yumurta sayılarını arttırdıkları için hamile kalma olasılığı yüksektir. Kadınlar 12 adet döneminde gebe kalamadıkları takdirde, bu yöntemi uygulamaları tavsiye edilir. 35 yaşın üzerindeki kadınlar bu kürü hemen uygulamaları daha faydalı olacaktır. Bunun nedeni, kadınlardaki yumurta rezervi ergenlik döneminden itibaren azalma gösterir. 35 yaşından sonra bu rezervler daha da azaldığından hamile kalma olasılığı da azalır.

Gebelik için soğan kürü hazırlama:

Bu kürün malzemeleri, bir tane yemeklik kuru soğan ve iki bardak klorsuz su'dur. Kuru soğanı beyaz, mor ve kırmızı kabuklu olanlardan kullanılmamalıdır. Çünkü aynı faydayı sağlayamazsınız. Soğanı köküyle ve kabuklarıyla kaynatacağınız için, bir süre sirkeli suda bekleterek dezenfekte olmasını sağlarsınız. Suyu tencereye alarak kaynatın ve soğanı dörde bölerek içine atın. Bu şekilde 5 dakika kaynatın. Ilıdıktan sonra yemeklerden 10 dakika önce içebilirsiniz. Bu kürü 15 gün ara vermeden uygulayın. Başladıktan 2 gün sonra vajinal akıntının arttığını göreceksiniz, sonrasında bu durum geçecektir. Her gün mutlaka taze olarak hazırlanmalıdır.Adet başlangıcından sonra 7. günden başlamak üzere 15 gün devam edin. Bu şekilde daha etkili olacaktır. Soğan kürünün hiçbir zararı bulunmamaktadır.
]]>
İltihap İçin Soğan Kürü https://www.sogankuru.com/iltihap-icin-sogan-kuru.html Tue, 27 Nov 2018 07:36:25 +0000 İltihap İçin Soğan Kürü, İltihap İçin kullanılan soğan kürü, hem sağlıklı kilo vermeye hemde bir çok hastalığa inanılmaz derecede faydası vardır. Ayrıca masrafsız olması ve yan etkisinin bulunmaması nedeni ile en ço İltihap İçin Soğan Kürü, İltihap İçin kullanılan soğan kürü, hem sağlıklı kilo vermeye hemde bir çok hastalığa inanılmaz derecede faydası vardır. Ayrıca masrafsız olması ve yan etkisinin bulunmaması nedeni ile en çok tercih edilen ve güvenilir olan kürdür. Soğan kürüne en uygun ve en faydalı olan yemeklik kahverengi olan soğandır. Diğer beyaz yada kırmızı soğan da aynı neticeyi alamazsınız. Bu nedenle bu önemli detaya kulak verin.

İltihap İçin Soğan Kürü Nasıl Hazırlanır
 • Birinci Adım: Bir adet orta boy yemeklik kahverengi soğanı kabuklarını soymadan iyice yıkayıp, püsküllerini koparmadan soğanı dağıtmadan tek parça halinde dörde bölün. Daha sonra iki yada iki buçuk su bardağı su ile birlikte bir tencereye alarak kaynatıp, kaynadıktan beş dakika sonra ocağın altını kapatıp ılık olana kadar oda sıcaklığında bekletin.
 • İkinci Adım: Ilık olan soğan kürünü sabah akşam aç karnına bir su bardağı içip, üzerinden İki saat geçmeden bir şey yiyip içmeyin. Böylelikle doğal antibiyotik olan soğan kürü metabolizmanın da çalışmasını sağlar.
 • Üçüncü Adım: Aç karnına tükettiğiniz soğan kürünü en fazla  on beş gün tüketin. İhtiyaç duyduğunuz anda bir hafta ara vererek tekrar bir on beş günlük soğan kürü uygulayabilirsiniz. 
İltihap İçin Soğan Kürüİltihap İçin Soğan Kürü 

Soğan kürü özellikle vücuttaki iltihabı atması ve doğal bir antibiyotik salgılaması nedeni ile bir çok derde deva olmuştur. Ayrıca soğanı yemeklerde salata gibi tüketmekte soğan kürüne çokça fayda sağlar. Kadınlarda endometriozis, polikistik over sendromu, rahimde iltihaplanma gibi, kadınlarda çok fazla yaygın olan kadın hastalıklarına da soğan kürü ile çare bulunmuştur.
]]>
Soğan Suyu Kürü Sivilce https://www.sogankuru.com/sogan-suyu-kuru-sivilce.html Tue, 27 Nov 2018 18:51:21 +0000 Soğan suyu kürü sivilce,  en iyi sonuç sağlanılan, bitkisel olarak vücuttaki sivilcelere karşı iyi kurutucu özelliği olan soğan suyu kürü sivilce kurutucunun yapılışı oldukça kolaydır. Sivilcelerin sarı ipliksi iltihab Soğan suyu kürü sivilce,  en iyi sonuç sağlanılan, bitkisel olarak vücuttaki sivilcelere karşı iyi kurutucu özelliği olan soğan suyu kürü sivilce kurutucunun yapılışı oldukça kolaydır. Sivilcelerin sarı ipliksi iltihabı kaybolsa dahi sürekli olarak sıkıntılardan, stresten ve belirli dönemlerde çıkan bu sivilcelerden kurtulmak için soğan suyu kürünü uygulamalısınız. Ayrıca soğan suyu kürü sivilcelere iyi geldiği gibi polikistik over belirtilerinde, kadınlardaki adet düzensizliğinde, miyom rahatsızlığında, kıl dönmesi oluşumunda, iyi huylu prostat büyümelerinde, menopoz dönemlerinde, hamile kalınmak istenildiğinde, kısırlıkta, yorgunluk ve halsizlik gibi benzer rahatsızlıklarda tedavi amacı ile kullanılmaktadır. Yine soğanı evlerde yemeklerde kullanılmasının haricinde, içinde yer alan A ve C vitamini, B vitamini, fosfor maddesi, silis maddesi, kükürt ve iyot maddesi gibi antibiyotik görevi yapan maddeler hazmı da kolaylaştıran elementlere sahip olduğu için şifalı kür olarak da bilinmektedir. Soğan kullanımı fazla olan ülkelerde genel olarak kansere yakalanan hasta sayısı diğer ülkelere oranla daha az olduğu belirlenmiştir. Cilt sağlığı için kullanılan soğan suyu kürü sivilceleri gidermeye yardımcıdır. Kuru soğanın kaynatılması ile ya da soğanın sıkılması ile elde edilen soğan suyu kürünü sivilceli bölgelere sürüldüğünde giderici etkisi vardır. Evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz soğan suyu kürü sivilceyi düzenli olarak kullanırsanız güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Soğan Suyu Kürü Sivilce Yapılışı

Gerekli Malzemeler

 • 2 adet kuru soğan
 • Pamuk ya da kulak çöpü
 • Meyve sıkacağı

Soğan Suyu Kürü Sivilce

Soğan Suyu Kürü Sivilce Yapılışı

Soğan suyu kürü sivilceler için yapılmakta olup, uygulanışı çok basittir. Gerekli olan 2 adet soğanı meyve sıkacağı ile silerek suyunu çıkartınız. Çıkan suyunu pamukla ya da 1 adet kulak pamuğu ile sivilcelerinize sürüp bekleyiniz. Soğan suyu kürü özellikle de sarı iltihaplı olarak çıkan sivilcelere etkili olan kür, alında, yanakta, sırtta, omuzda, dudakta ve kollarda çıkan sivilcelere karşı iyi gelmektedir. Bayanlarda korkulu rüya olan adet dönemlerinde çıkan sivilcelere de soğan suyu kürü ile son verilebilir. Sivilceler için kullanılan ilaçların vücuda başka yan etkileri de olduğu için kullanmak istemeyenler, krem tedavisi yapıp ve bu kremlerden istenilen sonuçları alamayanlar ve kozmetik cilt bakım ürünleri kullanıp istenilen sonuçları alamayınca bitkisel olarak soğan suyu kürü sivilce tedavisinde kullanmaktadırlar.

]]>
Yumurtalık Kisti İçin Soğan Kürü https://www.sogankuru.com/yumurtalik-kisti-icin-sogan-kuru.html Wed, 28 Nov 2018 09:04:29 +0000 Yumurtalık kisti için soğan kürü,  Yumurtalık kisti doğurganlık yaşlarındaki kadınlarda sıkça görülen bir rahatsızlıktır. Çoğu zaman kendiliğinden geçebileceği gibi bazen takip altında tutulması gerekir. Yumurtalık k Yumurtalık kisti için soğan kürü,  Yumurtalık kisti doğurganlık yaşlarındaki kadınlarda sıkça görülen bir rahatsızlıktır. Çoğu zaman kendiliğinden geçebileceği gibi bazen takip altında tutulması gerekir. Yumurtalık kisti için soğan kürü kullanılabileceği gibi kadınlarda görülen adet düzensizliği, kadınlarda polikistik over, çikolata kisti, miyom, vaginal akıntı, sancılı adet, adet düzensizliği, erken menopoz içinde çok faydalıdır. Yumurtalık kisti için soğan kürü Yumurtalıkta oluşan kistleri tamamen yok etmektedir. 

Yumurtalık Kisti İçin Soğan KürüYumurtalık kisti için soğan kürü hazırlanışı, 1 adet soğan beyaz ve mor kabuklu olmaması şartıyla. Soğanın kabuklarını soyduktan sonra dört parçaya bölün. Önceden kaynatılmış 2 su bardağı klorsuz suya koyup 5 dakika kaynatın. Yumurtalık kisti için soğan kürü hazırlarken içerisine su ve soğandan başka bişey ilave etmeyin. Gün içerisinde taze olarak hazırlayın. Öğle ve akşam yemeklerinden önce birer bardak tüketin. Yumurtalık kisti için soğan kürü kullanılırken 15 gün süre içerisinde uygulamanız gerekmektedir. Yumurtalık kisti için soğan kürü adet döneminde uygulanabilir, ancak adet bitiminden 7 gün sonra uygulamak daha etkili olacaktır. Soğan kürü uyguladıktan sonra 2.adeti görmeden 10.gün önce tekrar 7 gün uygulanabilir. Yumurtalık kisti için soğan kürü kullandıktan sonra gözle görülür bir şekilde akıntıların çözüldüğünü görebilirsiniz. Uygulanacak olan soğan kürü 15 günden fazla kullanmak zararlı olabilir. 15 günün sonunda  Yumurtalık kisti için soğan kürü kullanımı bırakılmalıdır. Eğer Yumurtalık kisti ciddi boyutlarda ise gözetim altında tutularak doktorun uygun gördüğü tedavi şekli uygulanmalıdır. 
]]>
Soğan Ve Maydanoz Kürü https://www.sogankuru.com/sogan-ve-maydanoz-kuru.html Wed, 28 Nov 2018 10:21:32 +0000 Soğan Ve Maydanoz Kürü, Soğanın da maydanozun da insan üzerinde doğal bir antibiyotik etkisi vardır. Biz çok kadın soğan ve maydanoz kürü hamile kalabilmek ve vücutta toplanan iltihabı kurutabilmek yada sağlıklı zayıflayıp Soğan Ve Maydanoz Kürü, Soğanın da maydanozun da insan üzerinde doğal bir antibiyotik etkisi vardır. Biz çok kadın soğan ve maydanoz kürü hamile kalabilmek ve vücutta toplanan iltihabı kurutabilmek yada sağlıklı zayıflayıp kilo verebilmek için kullanır. Üstelik içeriğinde hiç bir katkı maddesi olmadığı için, her hangi bir yan etkisi de yoktur. Bu nedenle doktora başvurmadan önce mutlaka soğan ve maydanoz kürleri uygulanır. Günümüz şartlarında yardımcı tıp çok ilerlediğinden bu şikayetle doktora başvuranlara tedaviye başlamadan önce soğan ve maydanoz kürleri önerilir. Soğan kürü de maydanoz kürü de ayrı ayrı hazırlanır. Etkileri ve içerikleri aynı olmasına rağmen bir arada kullanılmaları daha etkilidir. 

Soğan Kürü Nasıl Hazırlanır

Bu kürü hazırlamak için, öncelikle yemeklik kahverengi orta boy bir kuru baş soğanı iyice yıkayın. Soğanı dağıtmadan baş kısmına iki bıçak hamlesi ile birbirine çapraz gelecek şekilde dörde bölün. Daha sonra bir cezveye koyup üzerine iki su bardağı su ekleyin. (Soğanın püsküllerini sakın koparmayın) Daha sonra ocağın üzerine alarak altını yakın. Kaynayana kadar yüksek ateşte kaynadıktan sonra altını kısarak beş yada on dakika kadar kaynama bırakın daha sonra ılık olana kadar tezgahın üzerine alın. Soğan kürünü ılık olarak tüketmeniz daha faydalı olacaktır. Ilık olarak tüketilen soğan kürü, vücutta yağ yakımını da sağlar ve etkileşimi hızlı olur. Ayrıca taze hazırlayıp tüketin yoksa etkisi azalır.

Maydanoz Kürü Nasıl Hazırlanır

Maydanoz kürü için gerekli olan malzemeler maydanozun sapında saklıdır. Maydanozun yapraklarını sebzelerde kullanmanız faydalıdır. Ancak kürünü hazırlamak için, bir demet maydanozun sapını bir kaba koyarak üzerine bir buçuk su bardağı su ekleyin daha sonra ocağın üzerine alarak ocağın altını yakın. Kaynayana kadar bekleyin ve daha sonra ocağın altını kısın. On dakika kadar kısık ateşte kaynattığınız maydanozları ılık olana kadar oda sıcaklığında bekletin. Daha sonra diğer bitki kürlerin de olduğu gibi ılık olarak tüketin. 

Soğan Ve Maydanoz KürüSoğan Ve Maydanoz Kürü

Hazırlamış olduğunuz soğan ve maydanoz kürlerini düzenli olarak on beş gün boyunca sabah akşam tüketmeniz gerekir. Tam sonuç alabilmek için on beş gün kullanmak şarttır. En faydalı kullanım şekli, Sabah aç karnına bir su bardağı ılık soğan kürü ve akşam yemeklerden iki saat sonra içilen bir su bardağı ılık maydanoz kürü tedavi için en uygun yöntemdir. Ancak maydanoz küründen sonra gece hiç bir şey tüketmemeniz kürün faydalı olabilmesi için çok önemlidir. Bu nedenle bu basit gibi görünen küçük ayrıntılara dikkat edin. 

Geçmiş Olsun.
]]>
Keçiboynuzu Kürü https://www.sogankuru.com/keciboynuzu-kuru.html Thu, 29 Nov 2018 04:46:11 +0000 Keçiboynuzu kürü, erkeklerde sperm sayısını arttıran, spermlerdeki hareketliliği arttıran ve iktidarsızlık sorununu çözmeye yarayan bitkisel bir çözümdür. Erkekler için normal sperm değerleri 40 milyon/ml ve üz Keçiboynuzu kürü, erkeklerde sperm sayısını arttıran, spermlerdeki hareketliliği arttıran ve iktidarsızlık sorununu çözmeye yarayan bitkisel bir çözümdür. Erkekler için normal sperm değerleri 40 milyon/ml ve üzerindeki sayılardır. Bu sperm sayısının azalması kadının hamile kalabilme olasılığını azaltıcı bir etkendir. Sperm sayısının yeterli olması, tek başına kadının gebe kalmasını sağlamaz. Bunun dışında spermlerin hareketli olması gerekir. Sperm sayısı daha düşük olan erkeklerde baba olabilir. Bu az sayıda olan spermin hareketli olmasını sağlayacak etkenlerden kaynaklanmaktadır. Keçiboynuzu kürü az sayıda olan spermlerin hem sayısını arttırmakta, hem de spermlerin daha fazla hareketlenmesini sağlamaktadır. Sperm sayısı normalin altında olan erkeklerde, spermlerin hareket hızı arttığında yumurtaya ulaşan spermlerin oranı yükselir. Bu yüzden sperm sayısı düşük olan erkeklerinde baba olması sağlanır.

Keçiboynuzu kürü tarifi

 • Yarım litre su
 • 6-7 adet keçiboynuzu

Kürü hazırlarken suyu içme suyundan kullanmanızı tavsiye ederiz. Tencerenin içinde yarım litre suyu kaynatın. Kaynadıktan sonra içine keçiboynuzlarını küçük parçalara kırarak atın. Tencerenin ağzını kapatarak, kısık ateşte 3 dakika kadar kaynatın. Daha sonra ocağı kapatarak, 20 dakika ağzı kapalı olarak dinlendirin. Soğuyan karışımdan keçiboynuzu parçalarını çıkarın.

Keçiboynuzu kürünün uygulaması

Hazırlamış olduğunuz kürü, sabah ve akşam aç karnına içebilirsiniz. Karışımın yarısını sabah, yarısını da akşam için. Bunu bir hafta süreyle her gün uygulayın. Kürü her gün taze olarak hazırlayın. Bir haftadan sonra, 3 ay süreyle her gün akşam yatmadan önce yine bir bardak içmeye devam edin. Bunu daha sonraki aylarda uygulamaya devam edebilirsiniz. Keçiboynuzu kürünü sperm sayısı az olan, sperm hareketliliği yeterli olmayan ve iktidarsızlık çeken erkeklere tavsiye ediyoruz.

Keçiboynuzu Kürü

Keçiboynuzu kürü nasıl etkili oluyor

Spermlerde baş kısımda acrosome adında bir kesecik olmaktadır. Spermin yumurtaya temas etmesi halinde, bu kesecikte olan enzimler yumurta zarını parçalamakta, sperm yumurtaya girerek döllenmeyi başlatmaktadır. Keçiboynuzu kürü sayesinde spermlerin hareketliliği artmakta ve spermlerin başında olan kesecikteki enzimlerin aktivitesi yükseltilmektedir. Bu etki yumurta zarının parçalanmasında etkili oluyor. Bu kürün herhangi bir yan etkisi olmadığından, erkeklere her zaman önerilmektedir. Ancak keçiboynuzu şeker içerdiğinden, şeker hastası olan erkeklerin bunu kullanmadan önce doktora danışmasında fayda vardır. Kürün uygulanması sırasında iktidarsızlığa karşı etkili olan maddelerin vücutta depo edilmesi gerekir. Bu maddeler belirli bir seviyeye ulaştığında, hücre içindeki transformasyon mekanizması harekete geçirilerek etki yapmaya başlar. Bu yüzden keçiboynuzu kürünü uygularken sabırlı olunması gerekir.

]]>
Lahana Kürü https://www.sogankuru.com/lahana-kuru.html Thu, 29 Nov 2018 17:21:59 +0000 Lahana kürü, kilo fazlalığı, zamanla ciddi sağlık problemlerine yol açabileceği gibi görsel anlamda da kişi üzerinde bazı sıkıntılar oluşturmaktadır. Bu nedenle de fazla kilolardan kurtulmak adına farklı diyetl Lahana kürü, kilo fazlalığı, zamanla ciddi sağlık problemlerine yol açabileceği gibi görsel anlamda da kişi üzerinde bazı sıkıntılar oluşturmaktadır. Bu nedenle de fazla kilolardan kurtulmak adına farklı diyetler, terapiler ya da cerrahi tedavilere başvurulmakta, ancak her zaman olumlu sonuçlar alınamamaktadır. Zayıflama teknikleri kişinin beden yapısına göre etki etmekte ya da hiç etki etmemektedir. Günümüzde kilo vermek için artık doğal yöntemler daha fazla tercih edilmektedir. Doğal ürünler ile kilo verilemese de kullanılan doğal ürünler sayesinde şifa bulunabiliyor.

Zayıflamak için farklı bitkiler kullanılarak yüzlerce kür hazırlanabilmektedir. Bu kürlerden en yaygın olarak kullanılan lahana kürüdür. Lahana kürü çoğu kişi tarafından denenmiş güzel sonuçlar alınmış doğal bir zayıflama yöntemidir.

Lahana Kürünün Faydaları

Lahananın vücuda sağladığı faydalar saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Zengin lif içeriği sayesinde sindirim sisteminin daha rahat çalışmasını sağlayarak, metabolizmanın daha aktif çalışmasına yardımcı olur. Aynı zamanda vücutta bulunan zararlı maddelerin kolaylıkla dışarı atılmasını sağlar. Lahana kürü;

 • Sindirim sisteminin rahatlamasına yardımcı olarak şişkinliği giderir.
 • Selülitler için 21 gün boyunca düzenli kullanılırsa selülitlerin azaldığı fark edilir.
 • Vücutta kan dolaşımı düzenleyerek kişiye zindelik verir.
 • Kolon kanseri olasılığını azaltıcı bir etki sağlıyor ve vücudu toksinlerden arındırıyor.
 • Vücutta var olan fazla kilolardan doğal yollar ile kurtulmayı sağlıyor.

Lahana Kürü Nasıl Hazırlanır

Lahana kürü, günümüzde pek çok kişi tarafından zayıflamak amacı ile kullanılmış ve oldukça güzel sonuçlar alınmıştır. Kür belli bir süre düzenli bir şekilde uygulandığı takdirde kişi kısa sürede fayda görerek zayıflayabilir.

Lahana Kürü

Lahana Kürü İçin Gerekli Malzemeler

 • Yarım litre su
 • 7-8 yaprak lahana

Hazırlanışı: Uygun bir tencereye yarım litre kadar su ilave edilerek kaynatılır. Su kaynamaya başlayınca lahana yaprakları eklenerek tencerenin kapağı kapatılır. Lahana yaprakları yaklaşık 10 dakika kısık ateşte kaynatıldıktan sonra ocağın altı kapatılır. Hazır hale gelen lahana suyu bardağa süzülerek içilmeye başlanır.

Lahana Kürü İle Zayıflama

Yukarıda hazırlanışı verilen kürden zayıflama üzerinde tam etki sağlamak için mümkün olduğunca düzenli kullanmak gerekir. Ancak lahana kürünü kullanırken bazı kurallara dikkat etmek gerekir. Bu kurallar sayesinde kilo verme süreci daha da kısa olacaktır.

Lahana kürü sabah ve akşam tok karnına ya da aç karnına aralıksız olarak 5 gün düzenli kullanılmalıdır. 5 gün sonunda 3 gün ara verilerek tekrar 5 gün aynı şekilde kullanılmalıdır. Bu sayede 10 gün kullanılmış olacaktır. Öğünlerde içilecek kür taze olarak hazırlanarak tüketilmelidir. Şayet kür fazlaca hazırlanarak birkaç gün boyunca kullanılırsa herhangi bir etki sağlamayacaktır.

Lahana kürü sayesinde kilo kaybının yanı sıra sindirim sistemi düzenlenmekte ve kan dolaşımı hızlanmaktadır. Kilo kaybı yaşamak ve bu süreci kısaltmak için 7 hafta boyunca tarife uygun kullanmak gerekir.

Lahana Kürünün 7 Haftalık Kullanım Şekli

İlk 5 Gün: Sabah ve akşam aç karnına taze hazırlanarak 1 su bardağı içilmelidir.

2. Hafta: İkinci haftada her gün düzenli olarak 1 su bardağı içilmelidir.

3. Hafta: Üçüncü haftaya ulaşıldığında gün aşırı taze hazırlanarak 1 su bardağı içilmelidir.

4. Hafta: Yine taze olmak şartı ile 3 günde 1 su bardağı içilir.

5. Hafta: Haftada 1 su bardağı taze hazırlanarak içilmelidir.

6. Hafta: 6. Haftada küre ara verilmelidir.

7. Hafta: Yedinci yani son haftada herhangi bir gün taze olarak 1 su bardağı içilmelidir.

Lahana kürü kurallarına uygun tüketildiğinde kısa zaman içinde zayıflama sağlayacakt]]> İncir Kürü https://www.sogankuru.com/incir-kuru.html Fri, 30 Nov 2018 02:06:11 +0000 İncir kürü, İncir içeriğinde oldukça fazla besin lifi içermekte ve bu özelliği sayesinde kabızlık, sindirim sorunlarına deva olmaktadır. Fakat incirin sağladığı yararlar sadece bu sorunlar ile sınırlı değildi İncir kürü, İncir içeriğinde oldukça fazla besin lifi içermekte ve bu özelliği sayesinde kabızlık, sindirim sorunlarına deva olmaktadır. Fakat incirin sağladığı yararlar sadece bu sorunlar ile sınırlı değildir. Kalori yönünden de oldukça düşük olan incir bu özelliği ile kilo vermeye yardımcı olmakta ve diyet listelerinde sıkça yer almaktadır.

Gebe kalmayı planlayan ancak doğal yollardan gebe kalmakta zorlanan kişilerde yumurta sayısını arttırarak gebe kalmayı kolaylaştıran doğal bir kürdür. İncir gebe kalmayı kolaylaştırıcı etkisinin yanı sıra pek çok  derde deva olan bir bitkidir.

İncir Kürü Tarifi

 • 2,5 su bardağı su
 • 8 tane kuru incir

Hazırlanışı: 2,5 su bardağı klorsuz su uygun bir kabın içinde kaynatılır. Su kaynadıktan sonra incirler ikiye bölünerek kaynayan suya  eklenir ve 10-15 dakika kadar ağzı kapalı olacak şekilde kaynatılır. Eğer kullanılacak incirlerin üzerinde beyaz renkte pudra bulunuyorsa kaynatmadan önce soğuk suda yıkanır. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra ılıtılarak süzgeçten geçirilir. Hazır hale gelen kür bir kerede ya da iki defada yemeklerden 15 dakika önce içilir.

İncir Kürü Yumurta Çatlatmak İçin Nasıl Kullanılır

Kuru incir kaynayan suya atıldıktan sonra 6 dakika kadar daha kaynatılır. 6 dakika sonunda bir adet havuç dilimlenerek incirlerin üzerine eklenir ve 4 dakika kadar beraber kaynatılır. Hazır hale gelen kür yumurta çatlaması için faydalı olur. Kürden daha etkili sonuçlar alabilmek için kaynayan karışımın içinde bir adet orta büyüklükte kuru soğan incecik kıyılarak eklenir. Son olarak üzerine 1 çorba kaşığı sumak ilave edilir. Bu şekilde hazırlanan kür yine yemeklerden 15 dakika önce tüketilir.

İncir Kürü

İncir Kürü Nasıl Uygulanır

Hazırlanan kür 21 gün olmak üzere 2 defa uygulanmalıdır. İlk 21 günden sonra 1 hafta ara verilir ve tekrar 21 gün uygulanır. Her tüketildiğinde günlük taze olarak hazırlanmalıdır.

İncirin Faydaları

Kabızlık: Besin lifinin yetersiz olması ve az su tüketimi nedeni ile kabızlık sorununa maruz kalınabilir. Beslenmede yaşanan problemler kabızlığın başlıca nedenlerinden biridir. Kabızlık yaşamamak için besin lifi yönünden zengin gıdalar ile beslenilmeli ve günlük su tüketimi arttırılmalıdır. Tüm bunlar için incir en ideal besinlerden biridir.

Diyabet: Şeker hastalığı olan kişilerin diyet listelerine ekleyebileceği en uygun meyve incirdir. İncir, besinlerden dolayı vücuda alınan şekerin sindirimini emilimini yavaşlatır. Bu özelliği sayesinde diyabet hastaları için mucizevi meyvelerden biridir.

Zayıflama: Besin lifi içeriği fazla olan gıdalar sindirimi yavaşlatarak kan şekerini dengeler. Bu sayede yeteri kadar vücuda alınan besin lifi sayesinde uzun süre açlık hissedilmez. Gün içinde daha az yemek yenerek kilo vermeye yardımcı olur.

Kolesterol: İncirde suda çözünen lif bulunmaktadır. Bu lif sindirim sistemine ulaştığında kolesterol temizlenerek vücuttan kolaylıkla dışarı atılır.

Antioksidan: İncirin kuru versiyonu antioksidan yönünden oldukça zengindir. Özellikle ileri yaşlarda sıkça karşılaşılan göz kusurlarından korunabilmek için incir tüketmek yararlı olur.

]]>
Yumurta Çatlatma Kürü https://www.sogankuru.com/yumurta-catlatma-kuru.html Sat, 01 Dec 2018 00:53:32 +0000 Yumurta çatlatma kürü, bebek sahibi olmak isteyen fakat hamile kalabilmek için bazı biyolojik sıkıntıları bulunan çiftlerde hamile kalma yöntemi olarak kullanılabilir. Bu kür oldukça faydalı olan kuru incir kürüd Yumurta çatlatma kürü, bebek sahibi olmak isteyen fakat hamile kalabilmek için bazı biyolojik sıkıntıları bulunan çiftlerde hamile kalma yöntemi olarak kullanılabilir. Bu kür oldukça faydalı olan kuru incir kürüdür. Bitkisel çözümlerle hamile kalmaya çalışan kişiler, özellikle yumurta çatlama sorunu olan kadınlarda yumurtanın çatlamasını sağlayan kuru incir kürünü kullanmalıdır. Bu kür yumurta çatlatma iğnesi olan HCG iğnesiyle aynı etkiyi yapmaktadır. Kuran'da adı geçen şifalı bir meyve olan incirden yapılan bu kür 6 hafta boyunca tam 42 gün devam ediyor. Haşlanan incir suyunun kaynatılmasıyla elde edilmektedir. Yumurta çatlatma kürü olarak bilinen bu kürün, yıl içinde 2 ya da 3 defa tekrar edilmesi tavsiye edilmektedir. Bazı kadınlarda üreme sistemlerinin uyarılması uzun bir zaman alırken, bazılarında daha kısa süreli tedavi yeterli olmaktadır. Bu nedenle kadınların kürü kullanmasıyla hemen sonuç alamaması gibi durumlarda ümitsizliğe kapılmaması gerekir. Yumurtanın çatlamaması nedeniyle hamile kalamayan kadınların bu kürü uygulamasını tavsiye ederiz. Bu kür aynı zamanda aylık yumurta sayısını arttırarak ta olumlu bir etki yapmaktadır. Normalde kadınlarda aylık bir tane yumurta oluşturulmaktadır. Bu kür sayesinde hamilelik şansınızı arttıracak yumurta sayısına da sahip olabilirsiniz.

Yumurta çatlatma kürünün hazırlanması

 • 15-16 adet kuru incir
 • Yarım litre içme suyu

Uygun bir tencerenin içine yarım litre içme suyunu koyarak kaynatın. Suyun kaynamasından sonra içine kuru incirleri ilave edin. Kuru incirler tencerenin içinde 20 dakika kadar pişmelidir. Bu arada tencerenin ağzını kapatın. Haşlanmış olan incirleri ocaktan alarak ılınmasını sağlayın. Daha sonra ince bir süzgeçle suyunu süzün.

Yumurta Çatlatma Kürü

Yumurta çatlatma kürünün yapılması

Hamile kalmayı kolaylaştıracak, yumurta çatlatmak için hazırlanan kuru incir kürünü üçe ayırın. Bunu gün içinde öğünlerden 15 dakika önce aç karnına içmelisiniz. Uygulanacak kür 21 gün süreyle taze hazırlanarak yapılır. Daha sonra 7 ara verilir. Ardından 21 gün daha tekrar edilir. Bu şekilde toplamda 42 gün süreyle yumurta çatlatma kürü uygulanmış olur.

Yumurta çatlatma kürü yapılırken nelere dikkat edilmeli

 • Kuru incir kürü her gün taze olarak hazırlanmalıdır.
 • Tencerede kaynayan suyun içine kuru incirleri ikiye bölerek atmalısınız.
 • Kuru incirlerin dışındaki pudra gibi kalıntılar soğuk suyla yıkanarak temizlenmelidir.
]]>
Havuç Kürü https://www.sogankuru.com/havuc-kuru.html Sat, 01 Dec 2018 02:14:31 +0000 Havuç kürü, özellikle unutkanlığa sebep olan Alzheimer hastalığını gidermede ve hastalık oranını yüzde 30 oranında iyileştirme etkisi gösteren etkili bir kürdür. Ancak havuç kürünü uygularken özellikle
Havuç kürü, özellikle unutkanlığa sebep olan Alzheimer hastalığını gidermede ve hastalık oranını yüzde 30 oranında iyileştirme etkisi gösteren etkili bir kürdür. Ancak havuç kürünü uygularken özellikle taze ve bükülmüş havuçları seçmemeye özen göstermelisiniz. Havuçları elinize aldığınızda kolay bükülme özelliği gösteren havuçlar tazeliğini yitirmiş demektir.  

Şeker ve diyabet hastaları Havuç kürünü uygularken özellikle seçtiği havuçların iri ve olgunlaşmış olmalarına özen göstermelidir. Küçük ve olgunlaşmamış havuçlarda şeker oranı yüksek olduğundan şeker hastaları için risklidir. Havucun renginin koyu olması içerdiği beta-keroten maddesinin yüksek olduğunu vurgulamaktadır.  A vitaminin basamağı olarak sayılan kerotenler havuç bitkisinde yoğun olarak var olduğundan insan metabolizmasını onarıcı ve destekleyici niteliktedir.


Alzheimer hastalığının başlangıç seviyesinde olan hastalarda denenmiş uygulamalar sonucunda havuç kürü ile hastalığın yüzde 30 oranında yok edildiği uzman doktorlar tarafından kanıtlanmıştır. Havuç kürü Alzheimer hastalığının ileri seviyelerini yaşayan hastalarda ise unutkanlığındaha da ilerlemesini engellemektedir. Bir hastalığın yok edilmesinden çok yavaşlatılmasına ve durdurulmasına engel olan havuç kürünü uygularken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde yapılacak havuç küründen etkili sonuçlar almak mümkündür. Havuç kürü  aynı zamanda akciğer ve cilt kanserleri ile kalp krizini önleyici niteliktedir.

Havuç Kürü Nasıl Uygulanmaktadır
Taze olarak orta büyüklükte temin edilmiş havuçların suyu sıkılarak 3 ay boyunca akşam yemeğinden 2 saat sonra içilmelidir.  3 aylık süre tamamlandığında haftada en az 3 akşam yine bu kürü uygulamayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Havuç suyu içdikten sonra başka bir sıvı almamalısınız. Özellikle yatmaya gitmeden önce havuç suyu içmeniz gece vakti metabolizmanın en hızlı çalıştığı süre olduğundan daha etkili olacaktır. Hergün akşam taze olarak hazırlanan havuç suyunu çok fazla beklenmeden tüketmeniz gerekmektedir.

Havuç Kürü
Havuç Kürünün Faydalarından Bahsedecek Olursak;
 • Unutkanlığa iyi gelerek hafızayı güçlendirmede oldukça etkilidir.
 • Erken bunuma riskini azaltmaktadır.
 • Kalp krizi riskini azaltmaktadır.
 • Deri ve akciğer kanseri riskini yok edici özelliği bulunmaktadır.
 • Kronik baş ağrısı ve migren ağrılarını gidermede önemli rol oynamaktadır.
 • Mide yanmasına iyi gelerek rahatlatıcı özelliği bulunmaktadır.
 • Cinsel gücü arttırarak vilara etkisi yapmaktadır.
Havuç kürünü uygularken dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz.
 • Kürün hergün taze olarak hazırlamalı ve fazla beklenmeden tüketilmesi gerekmektedir.
 • Havuç suyunu içtikten sonra herhangi bir başka içecek içilmeleri gerekmektedir.
 • Havuç kürü uygularken 3 ay boyunca akşam yemeğinden 2 saat sonra ve taze sıkılmış havuç suyunu hemen tüketerek uygulamak gerekmektedir.
 • Uygulama süresi 3 ay olan kürüm alışkanlık haline gelmesi için bu süre zarfından sonra akşam yemeklerinden 2 saat sonra tüketmeye devam edilmesi gerekmektedir. 
 • Havuç kürünün taze olarak hazırlanması  havucun içinde barındırdığı vitaminlerin kalıcı olması açısından buzdolabında bekletmemeye özen göstermelisiniz.
]]>
Maydanoz Kürü https://www.sogankuru.com/maydanoz-kuru.html Sat, 01 Dec 2018 23:09:24 +0000 Maydanoz kürü, kilo vermek isteyen kişiler tarafından yaygın bir şekilde kullanılmakta ve zayıflamak için oldukça etkili bir zayıflama yöntemidir. Ayrıca bitkisel bir kür olduğu için pek çok uzman tarafından öne Maydanoz kürü, kilo vermek isteyen kişiler tarafından yaygın bir şekilde kullanılmakta ve zayıflamak için oldukça etkili bir zayıflama yöntemidir. Ayrıca bitkisel bir kür olduğu için pek çok uzman tarafından önerilmektedir. Maydanoz suyu ile elde edilen kür sadece vücutta sadece yağ yakımı için değil fazla ödemin atılmasında da etkilidir. Maydanoz kürünün bir diğer faydası da metabolizmayı hızlandırmasıdır.

Maydanoz günlük tüketimlerde salatalarda, hamur işlerinde ve yemeklerde fazlaca kullanılan bir bitkidir. Maydanoz suyuna limon ilave edilerek çay şeklinde içildiğinde kilo kaybına neden olmaktadır. Maydanoz suyu ile hazırlanan kür ile kişi 1 haftada ortalama 1 kilo kadar verebilmektedir.

Maydanoz kürü sayesinde metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışması sağlanabilir. Metabolizma hızlı bir şekilde çalıştığında kilo verme süreci daha kolay olur. Maydanoz suyuna ilave edilen limon suyu vücutta toplanan yağ dokularının erimesini sağlar. Aşırı kilo problemi yaşayan ve bu sorundan şikayetçi olan kişiler maydanoz ve limon suyu ile kalıcı ve sağlıklı kilo verebilir.

Maydanoz Kürü

Maydanoz Kürü Nasıl Hazırlanır

Kür-1

Maydanoz ile farklı şekillerde kürler hazırlanabilir. Fakat maydanoz ile hazırlanan kürlerden en fazla tercih edileni 1 parça maydanoz, 1 adet havuç suyu, yarım limon suyu ve 50 gram kadar suyun karıştırılmasıdır. Malzemeler homojen bir şekilde karıştırıldıktan sonra gün içinde 1-2 fincan kadar içilir.

Kür-2

 • Yarım demet maydanoz
 • 1 tane orta büyüklükte havuç
 • 1 tane orta büyüklükte salatalık
 • 1 adet limon

Hazırlanışı: Tüm malzemeler yıkandıktan sonra blenderdan geçirilir. Hazır hale gelen karışıma birkaç parça buz kalıbı atılarak tüketilir.

Not: Maydanoz kürü ya da başka yöntemler ile tek başına zayıflamayı düşünmek yanlıştır. Çünkü hiçbir yöntem tek başına zayıflamak için yeterli değildir. Maydanoz kürü de tek başına yetersizdir ve mükemmel bir idrar söktürücüdür. Zayıflamak için kullanılacaksa limon ile beraber kullanılması önerilir. Zayıflamak için kullanılan kür en fazla 15 gün süre ile kullanılmalıdır. 15 günlük bir sürede kişinin vücut yapısına bağlı olmak kaydı ile yaklaşık 1-2 kilo kadar kilo kaybı yaşanabilir.

]]>
Zayıflamak İçin Soğan Kürü https://www.sogankuru.com/zayiflamak-icin-sogan-kuru.html Sun, 02 Dec 2018 22:14:37 +0000 Zayıflamak için soğan kürü, soğan kürü zayıflamak için gerçekten mucizevi bir kür olarak değerlendirilebilir. Günümüzde çoğu uzman soğan kürü ile zayıflamanın gerçekleşebildiğini savunmaktadır. Soğan k Zayıflamak için soğan kürü, soğan kürü zayıflamak için gerçekten mucizevi bir kür olarak değerlendirilebilir. Günümüzde çoğu uzman soğan kürü ile zayıflamanın gerçekleşebildiğini savunmaktadır. Soğan kürü zayıflamak başta olmak üzere çoğu sağlık problemi için de gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Kuru soğan herkesin mutfağında kolaylıkla bulunabilecek ve en çok kullanılan sebzelerden biridir. Soğanın bakteriler üzerinde sağladığı etki bağışıklık sisteminin kuvvetlendirmektedir.

Soğan Kürü Nasıl Hazırlanır

 • 5 adet orta boy kuru soğan
 • 2,5 litre kadar su

Hazırlanışı Ve Kullanılışı: Soğan kürü için ilk olarak kuru soğanın kabukları soyulur. Ardından soyulan kuru soğan bıçak vurmadan parçalara ayrılır. Parçalara ayrılan soğan basınçlı tencereye alınır ve üzerine 2,5 litre kadar su ilave edilerek 10-15 dakika kaynatılır. Soğan kürü artık kullanım için hazır hale geldi. Zayıflamak amacı ile kullanılan soğan kürü en fazla 20 gün kullanılmalıdır. 20 günlük kullanımdan sonra 6 ay kadar ara verilip, 6 ayın sonunda tekrar kullanılmaya başlanmalıdır. Soğan kürüne limon ve sirke eklenerek de tüketilebilir. Limon ve sirkenin zayıflatıcı etkisi ile soğan küründen daha etkili sonuçlar alınabilir.

Zayıflamak İçin Soğan Kürü

Ayrıca soğan kürü vücuda uygun bir spor ve diyet programı ile desteklenirse 30 gün kadar bir sürede yaklaşık 5 kilo vermek mümkün olur. Şayet spor yapılacak zaman bulunamıyorsa gün içinde özellikle akşam yemeğinden hemen sonra en az 30 dakikalık yürüyüşler yapılmalıdır. Yapılan yürüyüş kilo verme sürecini hızlandırmak için etkili olacaktır.

Soğan kürü diğer bitkisel kürler gibi asla tek başına kilo vermek için yeterli değildir. Dolayısı ile kür mutlaka egzersiz ve vücut yapısına uygun bir diyet ile desteklenmelidir. Ayrıca soğan kürü ile beraber gün içinde mutlaka en az 2,5 litre su tüketimi şarttır.

Soğan Kürünün Faydaları

 • Zayıflama üzerinde etkili bir kürdür. Vücutta biriken fazla yağın yakılmasını sağlar.
 • Adet düzensizliğini ortadan kaldırmak için kullanılabilir.
 • Menopoz nedeni ile oluşan yakınmaları ortadan kaldırır.
 • Hamile kalamayan kişiler soğan suyu kullanabilir.
 • Dolaşım sistemini düzenleyici etkisi vardır.
 • Balgam söktürücü bir özelliği vardır.
 • Sivilce ve iltihapların tedavisinde kullanılabilir.
 • Vajinal akıntı problemlerinde oldukça etkilidir.
]]>
Brokoli Kürü https://www.sogankuru.com/brokoli-kuru.html Mon, 03 Dec 2018 07:12:30 +0000 Brokoli kürü, brokolinin içerdiği maddelerden dolayı insan sağlığına çok fazla olumlu etki yapmasından uygulanmaktadır. Brokoli kürü daha çok kemik erimesi ve prostat gibi sorunlar için kullanılmaktadır. Brokoli kürü, brokolinin içerdiği maddelerden dolayı insan sağlığına çok fazla olumlu etki yapmasından uygulanmaktadır. Brokoli kürü daha çok kemik erimesi ve prostat gibi sorunlar için kullanılmaktadır.

Bu faydaların dışında brokoli bitkisi bağışıklık sistemini güçlendirici etki yapmaktadır. Yani doğal antibiyotik görevi görmektedir. Prostat kanseri, meme kanseri, bağırsak kanseri ve idrar kesesi kanser türlerine karşı oldukça güçlü bir koruyucu etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle brokoli kürünü sadece dar bir uygulama alanı ile sınırlandırarak değerlendirmek doğru olmaz. Brokoli kürü, ostrogen hormonunu olumlu yönde etkileyerek düzgün bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Östrogen hormonun düzenli çalışması kemik erimesi sorununa engel oluşturmaktadır.


Brokoli kürünün hazırlanması ve uygulanma aşamaları
Öncelikle 200 gram kadar brokoli ve yarım litre kadar su hazırlamanız brokoli kürü için yeterlidir. Suyu kaynatın, kaynayan suyun içine brokolileri atarak beş dakika kadar haşlamanız yeterlidir. Brokolileri haşladıktan sonra ateşten alarak brokoli kürünü ılık duruma gelinceye kadar bekletin. Bu aşamada bir ayrıntıya değinelim brokolileri yemeniz gerekmediği için haşlama suyunu iyice süzün. Brokoli kürünün uygulanması için, brokolileri haşlayarak elde ettiğiniz suyun yarısını sabahları kahvaltı yapmadan önce suyun kalan yarısını da öğleleyin yemekten 20 dakika kadar önce için. Bu şekilde brokoli kürünü 21 gün boyunca uygulayın ve uygulamadan sonra 1 hafta brokoli kürüne ara vererek sonrasında tekrar uygulayın. Bu kürü uygulamaya başladığınızda göğsünüzdeki ağrıların  ve fibrokistlerinizin zaman içinde giderek yok olduklarını göreceksiniz. Bu arada kesin olarak brokoli kürü uygulaması nedeni ile doktor kontrollerinize sınırlama koymayın ve düzenli kontrollerinizi yaptırın. 

Brokoli Kürü
Brokoli kürünü uygularken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar 
 • Hormonlu yada trans gen tohumlar kullanılarak elde edilmiş brokolileri brokoli kürü hazırlamak için kullanmayın. Aynı şekilde sararmış brokoliden satın alarak kullanmaya çalışmayın. Pazardan aldığınız brokoliyi 200 gramlık parçalar halinde derin dondurucunuz da saklayarak kullanabilirsiniz
 • Brokoli kürünü uyguladığınız süre içinde kahve, çikolata, taze veya kuru ceviz, portakal, portakal suyu ve taze beyaz üzüm tüketmemeye özen gösterin
 • Göğüs bölgenizde varlığı teşhis edilen fibrokist olarak belirtilmiş olmasına dikkat edin. Çünkü uygulanan brokoli kürü sadece bu kist türüne karşı etkili olmaktadır. Solid kitlelere yani fibroadenomlara karşı etkisizdir
Brokoli kürünün diğer etkileri
 • Kemik erimesi ve prostat gibi sağlık sorunları için uygulanan bu kürün başka olumlu etkileri de bulunmaktadır. Bu etkilerden bazıları şunlardır ;
 • Kandaki yağlanmayı yani kolesterol seviyesini düşürücü etki yapar
 • Bağırsak hareketlerini düzenler ve daha düzgün çalışmalarını sağlar
 • Kanın basıncını ayarlar ve tansiyon problemlerini azaltır
 • Hastalıklara karşı koruyucu etki görevi gören bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar
Brokolileri kaynatarak kullanmanın nedeni, brokolilerin içerisinde pasif halde bulunan bazı enzimlerin aktif hale gelmelerini önlemektir. 5 dakikalık kaynatma süresi bunu içindir.Eğer kaynatma işlemi yapılmaz ise pasif olarak kalmaları gereken enzimler aktif hale gelecektir. Aktif duruma gelirlerse brokoli kürü hastalarda yaptığı iyileşmenin etkisi azaltan başka reaksiyonlar meydana gelir.
]]>
Soğan Kürü İle Zayıflama https://www.sogankuru.com/sogan-kuru-ile-zayiflama.html Tue, 04 Dec 2018 02:10:48 +0000 Soğan kürü ile zayıflama, soğanın iyi bir idrar söktürücü olması ve vücuttaki yağ yakımını arttırması nedeniyle faydalı olmaktadır. Kilo problemi olan kişiler, egzersiz ve diyet yapmaya zaman bulamıyorlarsa Soğan kürü ile zayıflama, soğanın iyi bir idrar söktürücü olması ve vücuttaki yağ yakımını arttırması nedeniyle faydalı olmaktadır. Kilo problemi olan kişiler, egzersiz ve diyet yapmaya zaman bulamıyorlarsa bu kürü uygulayarak zayıflayabilirler. Fazla kilolar görünümü etkilediği gibi, başka hastalıklara zemin hazırlayabiliyor. Bu yüzden mutlaka kontrol altına alınması gerekir. Hazırlanan kür pek çok hastalığa karşı da, faydalı olacağından sağlığınıza olumlu etkileri olacaktır.

Zayıflama için hazırlanacak soğan kürü için gerekli olan malzemeler

 • 1 adet orta boy yemeklik kuru soğan
 • 2 bardak klorsuz su

Soğan kürünün hazırlanması

Öncelikle soğanı güzel bir şekilde yıkayın. Soğanın kabuklarını ve kökünü kesmeden sirkeli su içerisinde bir süre bekletin. Bunu yapmamızın sebebi dezenfekte olması içindir. Daha sonra soğanın kabuklarını ve kökünü temizlemeden dörde bölelim. Suyumuzu ocağın üzerinde kaynatalım. Kaynamakta olan suyun içine dörde böldüğümüz soğanı atarak, beş dakika kadar birlikte kaynatalım. Kaynamış olan karışımı biraz soğuması için bir kenara alalım.

Soğan Kürü İle Zayıflama

Soğan kürünün uygulanması

Kürün etkili olması için her öğünde taze olarak hazırlanması gerekir. Hazırlanmış olan kürden yemeklerden 10 dakika önce bir bardak içmelisiniz. Tadını daha farklı bir hale getirmek için içine biraz limon suyu ilave edebilirsiniz. Aç karnına içeceğiniz soğan kürü, metabolizmayı hızlandıracağından vücudunuzdaki yağ yakımı da fazla olacaktır. Aynı zamanda vücuttaki tuz ve su tutulumunu azaltacaktır. Bu şekilde ödemleriniz ortadan kalkacaktır. Bunun yanı sıra enerjinizi sağlamakta etkili olacak, kendinizi gün boyu aktif ve zinde hissedeceksiniz. Kabızlık sorunu yaşayanlarda bu sorunlarından kurtulacaklar. Vücudunuzun basen, göbek ve kalça gibi farklı yerlerindeki yağlardan şikayetçi iseniz, bu kürü uygulamalısınız. Tüm bölgelere eşit oranda etkili olacağından, yağlardan kısa sürede kurtulacak, sağlıklı bir şekilde kilo vermeye başlayacaksınız.

]]>
Soğan Kürü Nasıl Yapılır https://www.sogankuru.com/sogan-kuru-nasil-yapilir.html Tue, 04 Dec 2018 22:52:58 +0000 Soğan kürü nasıl yapılır, soğan kürü su ve soğan yardımıyla kolay bir şekilde hazırlanabilir. Her evde bulunan bu malzemeler, kişiye sağlıklı bir yaşamın kapılarını açabilir. Hamile kalamayanlar, kilo probl Soğan kürü nasıl yapılır, soğan kürü su ve soğan yardımıyla kolay bir şekilde hazırlanabilir. Her evde bulunan bu malzemeler, kişiye sağlıklı bir yaşamın kapılarını açabilir. Hamile kalamayanlar, kilo problemi olanlar, miyom ve çikolata kisti sorunu olanlar, polikistik over rahatsızlığı olanlar, kolesterol gibi kan yağları yüksek olanlar, vajinal akıtışı olanlar, sıkça enfeksiyonlara yakalananlar, kan şekeri yüksek olanlar ve daha sayılamayacak kadar çok faydası olan bu kürü uygulamanızı tavsiye ederiz. Kürü içmek istediğinizde mutlaka taze olarak hazırlamalı ve ılık bir şekilde tüketmelisiniz. Kürü 15 günlük sürelerde, altı ayda bir tekrar edebilirsiniz. Tadını beğenmezseniz limon, bal ya da şekerle biraz tatlandırabilirsiniz. Sağlığı doğada arayanlar için ideal yöntemlerden biridir.

Soğan kürü nasıl hazırlanır

Kürü hazırlamak için öncelikle taze olan bir kuru soğana ihtiyacınız vardır. Taze olan kuru soğan kabuğunun renginden ve köklerin filizlenmemesinden anlaşılabilir. Soğanın kabuğu açık kahverengi olmalıdır. Soluk renkli soğanlar bayatlamış olabilir. Kullanacağınız soğan yemeklerde kullandığınız gibi sarı kabuklu olmalıdır. Kırmızı, beyaz ya da mor kabuklu soğanlarla bunu hazırlamamalısınız. Soğan Kürü Nasıl YapılırSoğanı yıkadıktan sonra sirkeli suda bekleterek dezenfekte etmelisiniz. Soğanı kaynatmak için kullanacağınız suda klorsuz olmalıdır. Kürü hazırlamak için ölçümüz 1 adet orta boy kuru soğan ve 2 bardak klorsuz sudur. Suyu bir tencereye koyarak, ocakta kaynattıktan sonra dezenfekte ettiğiniz soğanı kabuklarını soymadan dörde bölerek içine atmalısınız. Beş dakika kadar kaynattıktan sonra kürünüz hazır hale gelecektir. Hazırlamış olduğunuz kürü, yemeklerden 10 dakika önce tüketmelisiniz. Tüketiminiz bir bardak olmalıdır. Uygulamayı da 15 günden fazla yapmamalısınız. Ardından ara vererek, altı ayda bir tekrar edebilirsiniz. Bu şekilde sağlık sorunlarınıza doğal yollardan çare bulabilirsiniz. Bu kürün bugüne kadar bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu sebeple güvenle kullanabilirsiniz. Etkisini kısa sürede görmeye başlayabileceğiniz bir yöntemdir.

]]>
Soğan Kürü Faydaları https://www.sogankuru.com/sogan-kuru-faydalari.html Wed, 05 Dec 2018 08:49:10 +0000 Soğan kürü faydaları açısından önemsenmesi gereken doğal bir kürdür. Bu kürün yılda iki defa 15'er gün düzenli olarak kullanılması, pek çok sağlık sorununa fayda sağlayacaktır. Kürün doğru Soğan kürü faydaları açısından önemsenmesi gereken doğal bir kürdür. Bu kürün yılda iki defa 15'er gün düzenli olarak kullanılması, pek çok sağlık sorununa fayda sağlayacaktır.

Kürün doğru bir şekilde hazırlanması ve tüketilmesi sağlıklı bir yaşam sürmeye katkı sağlayacaktır. Sayısız faydası olan soğan kürünün bitkisel bir ürün olması sebebiyle, bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır.   

Soğan Kürü Faydaları

Soğan kürünün faydaları nelerdir

 • Kürün stresi gideren etkileri vardır.
 • Balgam söktürücü etkisiyle, solunum sistemine faydalıdır.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirerek, hastalıklara karşı daha dirençli olmanızı sağlar.
 • Vücutta tuz ve su tutulumunu, yağlanmayı azalarak kilo vermeye yardımcı olur.
 • Kalbi güçlendirdiği ve damarları genişlettiği için, kalp ve damar sağlığına iyi gelir.
 • Kansızlığın giderilmesinde faydalıdır.
 • İçeriğinde bulunan sulfosid nedeniyle antibiyotik özelliği gösterir.
 • Dolaşım bozukluklarını giderir.
 • İçeriğinde anti bakteriyel ve ağrı kesici özellikte maddeler vardır.
 • Menopoz dönemindeki şikayetleri azaltan etkileri vardır.
 • Polikistik over sendromu durumunda tedavi edici özellikleri vardır.
 • Kadınlarda bulunan miyom ve çikolata kistlerinde faydalıdır.
 • İçeriğinde bulunan esterler sayesinde kan pıhtılaşmasını düzenler.
 • Prostat iltihaplanmalarındaki ağrıları azaltıcı etkileri vardır.
 • İçeriğinde bulunan quercetin adlı antioksidan madde, serbest radikalleri etkisiz hale getirir.
 • Kanda bulunan total gliseriti düşürmekte etkilidir.
 • Pankreasın insülin salgısını arttırarak, kan şekerinin düşmesine yardımcı olur.
 • Boğaz ağrılarında ve bronşitte faydalıdır. 
 • Adet düzensizliklerinde ve vajinal akıntılarda tedavi edici etkileri vardır.
 • Kıl dönmelerinde tedavi amaçlı kullanılabilir.
 • Gebe kalamayan kadınların bu kürü uygulaması faydalı olacaktır. 
 • Yumurtalık kistlerinde az da olsa etkisi bulunmaktadır.
 • Yüzde ve vücutta çıkan iltihaplı akne ve sivilce oluşumlarına karşı etkilidir.
]]>
Polikistik Over Soğan Kürü https://www.sogankuru.com/polikistik-over-sogan-kuru.html Wed, 05 Dec 2018 09:54:29 +0000 Polikistik over soğan kürü sayesinde tedavi edilebilmektedir. Polikistik over sendromu, yumurtalıklarda çok sayıda oluşmuş iyi huylu kistlerin sonucunda, hastalarda hormonal dengesizliğe, yumurtlamanın bozulmasına ve er Polikistik over soğan kürü sayesinde tedavi edilebilmektedir. Polikistik over sendromu, yumurtalıklarda çok sayıda oluşmuş iyi huylu kistlerin sonucunda, hastalarda hormonal dengesizliğe, yumurtlamanın bozulmasına ve erkeklik hormonunda artışa sebep olmaktadır. Bunun sonucunda hastalarda kilo artışı, adet düzensizlikleri, sivilceler, tüylenme sorunu, gebe kalmada problemler görülür. Hastaların bu belirtileri yaşaması oldukça rahatsızlık veren bir durumdur. Yapılan testler, kullanılan ilaçlarla geçmeyen rahatsızlıktan, doğal yöntemlerle kurtulmanız mümkün.

Soğan kürü nasıl hazırlanmalıdır

2 bardak klorsuz suyu tencerede kaynatıyorsunuz. İçine bir adet kuru soğanı dörde bölerek atıyorsunuz. Beş dakika bu şekilde kaynattıktan sonra kürünüz hazır hale geliyor. Bunu ılındığında öğlen ve akşam yemeklerinden on dakika önce bir bardak içmelisiniz. Hazırlığınızı yaparken soğanın kökünü ve kabuklarını soymuyorsunuz. Soğanı yıkıyor ve sirkeli suyun içinde bir müddet bekletiyorsunuz. Bu şekilde soğanı dezenfekte etmiş oluyorsunuz. Tadını beğenmezseniz, içerisine biraz limon suyu ya da şeker ilave edebilirsiniz.

Polikistik Over Soğan Kürü

Soğan kürü hazırlarken nelere dikkat edilmelidir

 • Kullanacağınız soğan açık kahverengi kabuklu olmalıdır. Kırmızı, mor ve beyaz kabuklu soğanlar bu kürde kullanılmamalıdır.
 • Kürü 15 gün süreyle, düzenli olarak içmelisiniz. Yılda iki defa tekrarlayabilirsiniz.
 • Her öğünde mutlaka taze olarak hazırlanmalıdır.
 • Kullandığınız soğanların taze olmasına dikkat etmelisiniz. Kabukları solmuş ve filizlenmiş olan kuru soğanlar taze değildir.

Soğan kürü nasıl kullanılmalıdır

Kürü adet döneminin bitmesinin ardından 7. günden itibaren tüketebilirsiniz. Adet döneminde içilmesinin zararı olmasa da, daha fazla yarar sağlaması için bu şekilde kullanılması uygun olacaktır. Aç karnına yemeklerden hemen önce, bir su bardağı tüketilmesi gerekir. Kürü 15 günden fazla içmemelisiniz. İlk kullanıldığı günlerde sarı beyaz tonlarında akıntıya sebep olabilir. Daha sonra bunun geçtiğini göreceksiniz. Adet görmeyenler yeniden adet görmeye başlayacaklardır. Hastaların bu rahatsızlıktan ötürü yaşadığı sorunlar hızla düzelme gösterecektir.

]]>
Adet Düzensizliği İçin Soğan Kürü https://www.sogankuru.com/adet-duzensizligi-icin-sogan-kuru.html Thu, 06 Dec 2018 02:55:30 +0000 Adet düzensizliği için soğan kürü uygulaması olumlu sonuçlar vermektedir. Bu kür vajinal akıntılar için oldukça etkili bir uygulamadır. Bunun yanında küçük ve orta büyüklükteki miyomları, polikistik over send Adet düzensizliği için soğan kürü uygulaması olumlu sonuçlar vermektedir. Bu kür vajinal akıntılar için oldukça etkili bir uygulamadır. Bunun yanında küçük ve orta büyüklükteki miyomları, polikistik over sendromunu, çikolata kistlerini, erken dönem menopoz sıkıntılarını ortadan kaldırırken, adet düzensizliği yaşayan kadınların dertlerine derman olmaktadır. Adet düzensizliği kadınlarda hormonal dengede düzensizlik olduğunda meydana gelir. Hormonların düzenli çalışmasını sağlayacak olan soğan kürü, adetlerin normal zamanda görülmesini sağlayacaktır. Gelişimi normal, ergen bir kadının doksan günden fazla süren adet görememe durumu mutlaka tedavi edilmelidir. Adet düzensizlikleri stres, miyom, yumurtalıkların fonksiyonlarında azalma, polikistik over gibi rahatsızlıklar sonucunda gerçekleşebilir. Soğan kürü genellikle kadınların rahim ve yumurtalıklarında olan sorunları gidermekte fayda sağladığından, adetleri düzenli bir hale getirecektir.

Adet düzensizliklerini gidermek için soğan kürü nasıl yapılır

Bir adet yemeklik kuru soğanı yıkayarak, sirkeli suyun içinde bir süre bekletiniz. İki bardak klorsuz suyu tencerenin içine koyarak kaynatınız. Su kaynamaya başlayınca, soğanı ayıklamadan, kökleriyle birlikte dörde bölerek, suyun içine atınız. Bu şekilde beş dakika daha kaynatıp, ocağın altını kapatınız. Kürün ılınmasını bekleyerek, yemeklerden on dakika kadar önce bir bardak içmelisiniz. Kürün faydalı olması için her gün taze olarak hazırlamanız gerekir. Kullanacağınız soğanı kırmızı, mor veya beyaz kabuklu olandan seçmeyiniz. Mutlaka açık kahverengi kabuklu olan soğanlardan kullanmalısınız.

Adet Düzensizliği İçin Soğan Kürü

Soğan kürü ne zaman uygulanmalıdır

Bu ürü adet döneminde uygulamanın bir sakıncası bulunmamaktadır. Ancak daha faydalı olması isteniyorsa, adetin bitiminden sonraki yedinci günden başlayarak kullanılması daha uygun olacaktır. İlk on beş günlük uygulama bu dönem yapılmalıdır. İkinci kez adet gördükten sonraki onuncu günde tekrar kürü uygulamanız tavsiye edilir. İkinci uygulamada beş veya yedi gün uygulamanız yeterli olacaktır. Adetleriniz bu uygulamalardan sonra düzene girecektir.

]]>
Miyom İçin Soğan Kürü https://www.sogankuru.com/miyom-icin-sogan-kuru.html Thu, 06 Dec 2018 22:28:22 +0000 Miyom için soğan kürü kullanmak, küçük ve orta ebatlı olan miyomlarda fayda sağlayacaktır. Miyomlar doğurganlık çağında bulunan her beş kadından birinde meydana gelen tümörlerdir. Bunlar genellikle kanser riski Miyom için soğan kürü kullanmak, küçük ve orta ebatlı olan miyomlarda fayda sağlayacaktır. Miyomlar doğurganlık çağında bulunan her beş kadından birinde meydana gelen tümörlerdir. Bunlar genellikle kanser riski taşımazlar. İç üreme organlarının olduğu pelvis bölgesinde oldukça sık meydana gelir. Rahimde ve rahim ağzında yerleşirler. Miyomların kesin nedeni bilinmese de, hormonal düzensizlikler, genetik faktörler ve çevresel etkilerin bunda etkili olduğu düşünülmektedir. Miyomlar adet kanamalarının daha ağır yaşanmasına, kanamaların fazla olmasına, düzensiz kanamalara ve ağrılara neden olabilir. Miyomlar her zaman bu belirtileri de göstermeyebilir. Bu yüzden yılda bir kez bile olsa bu kürü uygulamanız, korunmak için oldukça faydalı olacaktır.

Miyomlar için soğan kürü nasıl hazırlanır

Kürümüzü hazırlamak için gerekli olan malzemeler 2 bardak klorsuz su ve 1 adet yemeklik kuru soğandır. Öncelikle kuru soğanı kabuğu açık kahverengi olan soğandan seçmelisiniz. Kabuğu kırmızı, beyaz ya da mor olan soğanlar bu kürün yapımında kullanılmaz. Kullanacağınız soğanı yıkayarak, sirkeli suyun içerisinde bir süre bekletmelisiniz. Bu şekilde soğanın dışının dezenfekte edilmesini sağlarsınız. Suyu bir tencereye koyarak, ocağın üzerinde kaynatınız. Soğanın kökünü ve kabuklarını soymadan, dört parçaya bölüp kaynayan suyun içine atınız. Bu şekilde beş dakika kadar kaynatmanız kürü hazır hale getirecektir. Kürü biraz ılınması için uygun bir yere alabilirsiniz. 

Miyom İçin Soğan Kürü

Soğan kürü nasıl uygulanır

Hazırlamış olduğunuz kür ılık olarak tüketilmelidir. Yemeklerden on dakika önce bir bardak içmeniz yeterli olacaktır. Bu kürü en fazla on beş gün süreyle uygulamalısınız. Yeni bir uygulamayı altı ay sonra yapmalısınız. Bu uygulama büyük çaplı miyomlarda yararlı olmaz. Bunlarda mutlaka tıbbi destek almalısınız. Tüketeceğiniz kürü her gün taze olarak hazırlarsanız, daha etkili olacaktır.

]]>
Soğan Kürü İle Hamile Kalanlar https://www.sogankuru.com/sogan-kuru-ile-hamile-kalanlar.html Fri, 07 Dec 2018 16:43:48 +0000 Soğan kürü ile hamile kalanlar bu kür sayesinde yumurta sayılarını arttırdıkları için hamile kalabilmektedirler. Yumurta sayıları yetersiz olan ve yumurtalıklarında kist bulunan kadınlar hamile kalmada sorun yaşam Soğan kürü ile hamile kalanlar bu kür sayesinde yumurta sayılarını arttırdıkları için hamile kalabilmektedirler. Yumurta sayıları yetersiz olan ve yumurtalıklarında kist bulunan kadınlar hamile kalmada sorun yaşamaktadırlar. Kadınlara yaklaşık olarak on iki adet döneminde hamile kalamadıkları takdirde, bu yöntemi on beş gün süreyle uygulamalarını tavsiye ederiz. Eğer kadınlar 35 yaş üzerindeyse, bu kürü 12 ay beklemeden hemen uygulamaları daha faydalı olacaktır. Çünkü kadınlardaki yumurta rezervi ergenlik döneminden itibaren azalma gösterir. Bu yaşlara gelindiğinde bu rezervler azaldığından hamile kalma olasılığı da azalır. Yumurta üretiminin yaşla olan bağlantısı ileri yaşlarda kadınların sorun yaşamasına sebep oluyor. Bu nedenle destekleyici doğal yöntemler faydalı olacaktır. Yumurtalık kistleri bulunan kadınlarda hamile kalmada, sorun yaşayanlar arasındadır. Bu yüzden kistlerin giderilmesi gerekir. Uygulayacağınız bu doğal yöntem sayesinde, sizlerde hamile kalma şansına sahip olabilirsiniz. Soğan kürü kadınların yumurtalık ve rahimde olan problemleri gideren şifalı bir karışımdır.

Hamile kalmak için soğan kürü hazırlama

Bir adet yemeklik kuru soğan ve iki bardak klorsuz su yardımıyla kürümüzü hazırlayabiliriz. Kuru soğanı kırmızı, mor ya da beyaz kabuklu olandan kullanmamalısınız. Mutlaka kabukları açık kahverengi olan yemeklerde kullandığınız kuru soğanı kullanmalısınız. Soğanı kabukları ve köküyle kaynatacağınız için, sirkeli suda bir süre bekletirseniz dezenfekte olmasını sağlarsınız. Suyu bir tencereye koyarak kaynatmalısınız. Bunun içine soğanı soymadan, dört parçaya bölerek atmalısınız. Bu şekilde beş dakika kadar kaynattığınızda, kürünüz hazır hale gelecektir. Daha sonra ılınması için bir kenara almalısınız.

Soğan Kürü İle Hamile Kalanlar

Soğan kürünü nasıl kullanmalısınız

Bu kürü en fazla on beş gün süreyle uygulamalısınız. Başladıktan bir iki gün sonra vajinal akıntılarınızın arttığını görebilirsiniz. Bu durum daha sonra geçecektir. Yemeklerden on dakika kadar önce, kürü ılık bir şekilde içmelisiniz. Her gün mutlaka taze olarak hazırlamalısınız. Bu yumurtalıklarda olan kistlerin giderilmesi ve yumurtlamanın düzenli olmasına katkı sağlayacak bir kürdür. Küre adet görmeye bağladığınız yedinci günde başlamanız tavsiye edilir. Bu süreden itibaren on beş gün boyunca kullanmalısınız. Bundan sonraki adetinizin onuncu gününden itibaren bu uygulamayı beş ya da yedi gün daha uygulamanız daha etkili olması açısından tavsiye edilir.

]]>
İltihaplı Sivilcelere Soğan Kürü https://www.sogankuru.com/iltihapli-sivilcelere-sogan-kuru.html Fri, 07 Dec 2018 17:03:59 +0000 İltihaplı sivilcelere soğan kürü uygulayarak bu sorunlarınızdan doğal yolla kurtulabilirsiniz. Sivilceler genellikle ergenlik döneminde meydana gelen hormonal değişimlerden kaynaklanır. Hormonların etkisiyle yağ bez İltihaplı sivilcelere soğan kürü uygulayarak bu sorunlarınızdan doğal yolla kurtulabilirsiniz. Sivilceler genellikle ergenlik döneminde meydana gelen hormonal değişimlerden kaynaklanır. Hormonların etkisiyle yağ bezleri aşırı miktarda çalışarak, gözeneklerin tıkanmasını sağlar. Öncelikle ciltte akne oluşumları meydana gelir. Yağ bezlerinin yağ oluşumuna devam etmesi nedeniyle oluşan bu kistler, bakterilerin aracılığıyla iltihaplanarak sivilce oluşumlarına sebep olurlar. Soğan kürü vücutta bulunan yağ dokusunu azaltacağından dahili ve harici olarak kullanılabilir. Sivilcelerin tedavi edilmemesi, ciltte sivilce izlerinin oluşmasına zemin oluşturur. Bu hem görüntünüz, hem de sağlığınız için olumsuz sonuçlar doğurur. Sivilceler genellikle karın bölgesinde, sırtta ve yüzde meydana gelir.

İltihaplı sivilcelere soğan kürü nasıl uygulanır

Harici kullanım: Kuru soğan suyunu düzenli olarak, günde iki defa iltihaplı olan sivilcelerin üzerine kulak temizleme çubuğu yardımıyla sürmeniz, en kısa sürede tedavi olmalarına yardımcı olacaktır.

İltihaplı Sivilcelere Soğan Kürü

Dahili kullanım: Kürün bu şekilde kullanımı hormonlardan dolayı aşırı şekilde üretilen yağ dokusunu azaltacağından, akne ve sivilce oluşumlarını engelleyecektir. Hazırlayacağınız kürü yılda iki defa on beş günlük sürelerle tüketebilirsiniz. Tüketeceğiniz miktarı günlük ve taze olarak hazırlamalısınız. Kürü hazırlamak için yemeklik olarak kullanılan açık kahverengi kuru soğan ve klorsuz su kullanmanız gerekir. Kuru soğanı yıkayarak, bir süre sirkeli suda bekletmeniz, dezenfekte olmasına yardımcı olacaktır. Kürü hazırlamak için iki bardak klorsuz suyu tencerenin içinde kaynatın. Dezenfekte olmuş olan kuru soğanı soymadan, dörde bölerek kaynayan suyun içerisine atınız. Yaklaşık olarak beş dakika kadar kaynatarak kürü hazır hale getirmelisiniz. Hazırlamış olduğunuz kürü ılındıktan sonra, yemek öncesinde bir bardak olmak üzere tüketiniz. 

]]>
Soğan Kürü Tarifi https://www.sogankuru.com/sogan-kuru-tarifi.html Sat, 08 Dec 2018 11:39:37 +0000 Soğan kürü tarifi, menopoz, gebe kalamama, kıl dönmesi, miyom, iyi huylu prostat büyümesi ve polistik over gibi rahatsızlıklar da kullanılan alternatif bir yöntemdir. Herkesin evinde kolaylıkla bulunan soğan, pek çok yeme Soğan kürü tarifi, menopoz, gebe kalamama, kıl dönmesi, miyom, iyi huylu prostat büyümesi ve polistik over gibi rahatsızlıklar da kullanılan alternatif bir yöntemdir. Herkesin evinde kolaylıkla bulunan soğan, pek çok yemeğe tat veren önemli bir sebzedir. Aynı zamanda içerisinde bol miktarda A, B,C vitamini, silis, fosfor, kükürt ve iyot bulunur. Bu maddelerinde hepsinin bir arada yer alması sonucunda soğan, tam anlamıyla antibiyotik görevi yapar ve fermenterlere sahiptir. 

Soğan Kürü Tarifi;

Malzemeler

 • 1 tane orta boy beyaz kuru soğan
 • 2 su bardağı dolusu klorsuz su
Soğan Kürü Tarifi

Hazırlanışı;

2 bardak suyu bir demlik veya pişirme kabının içerisine alıp suyu kaynatın. Su kaynadıktan sonra bir tane kuru soğanın kabuklarıyla birlikte dört parçaya bölün ve kaynayan suyun içerisine ilave edin. Bir taşım kaynadıktan sonra ocağın altını kapatın ve bir kaç dakika kadar dinlendirin. Dinlenmiş olan soğan kürü tarifini 15 gün boyunca öğle ve akşam yemeğinden yaklaşık 10 dakika kadar önce birer bardak şeklinde tüketin. Bu kürü içerken ne sıcak ne de soğuk olmamasına özen göstere. Ağzı yakmayacak şekilde ılık olması etkisini çabuk göstermesi adına önemlidir. Soğanın kabuklarının temiz olması gerekiyor, çamurlu veya kir olmamalıdır. Eğer bu hususta şüpheniz varsa yıkayabilirsiniz. Kürü her gün boyunca taze hazırlamalısınız ve artan suyu ertesi gün tüketmemelisiniz.

Soğan Kürü Faydaları

 • Kadınların pek çoğunun ortak sıkıntısı olan çikolata kisti hastalığına ve miyom şikâyetlerine iyi gelir.
 • Polistik over sendromun da güzel etkiler sağlar ve kişilerin iyileşmesinde zamanı kısaltır.
 • Adet düzensizliğini ortadan kaldırdığı gibi fazla gelen vajinal akıntıların dindirilmesinde faydalıdır.
 • Gebe kalmada sorun yaşayan bayanların 15 gün boyunca tüketmeleri gerekir. Ayrıca eğer bayandan kaynaklanan bir durum varsa iyi gelecektir.
 • Kıl dönmesi sorununa çare olacaktır.
 • Soğan kürü aynı zamanda sinüzit hastalığına da iyi gelmektedir.
 • Dolaşım sisteminin onarımında ve çalışmasında ciddi faydalar sağlar.
 • Vücudun her yerinde çıkabilen sivilcelere karşı tam anlamıyla savaşçı görevini üstlenir ve düzenli kullanılması halinde sivilceler ile savaşır.
 • Prostat da görülen iyi huylu tümörün iyileşmesine fayda sağlar.
 • Antibiyotik özelliği sayesinde pek çok hastalığın tedavisi için kullanılabilir. 
 • Menopoz sürecinde görülen şikâyetleri en aza indirmektedir.
]]>
Vajinal Akıntıya Soğan Kürü https://www.sogankuru.com/vajinal-akintiya-sogan-kuru.html Sat, 08 Dec 2018 18:54:25 +0000 Vajinal akıntıya soğan kürü uygulamak faydalı olmaktadır. Birçok derde deva olabilecek soğan kürü, kadınların bu sorunlarına da, doğal yoldan çare olacaktır. Dikkat etmeniz gereken şey, kullanacağınız soğanl Vajinal akıntıya soğan kürü uygulamak faydalı olmaktadır. Birçok derde deva olabilecek soğan kürü, kadınların bu sorunlarına da, doğal yoldan çare olacaktır. Dikkat etmeniz gereken şey, kullanacağınız soğanların yemeklik olarak tercih edilen sarı kabuklu ve taze olmasıdır. Kırmızı, beyaz veya mor kabuklu olan soğanlar kullanılmamalıdır. Bu uygulama 15 günden fazla yapılmamalıdır. Ardından 6 ay ara vererek, yeniden uygulayabilirsiniz.

Soğan kürü hazırlamak için gerekli olan malzemeler

 • 1 adet orta boy yemeklik kuru soğan
 • 2 su bardağı klorsuz su

Soğan kürünün hazırlanması

Kuru soğanın kabuklarını soymadan ve püsküllerini kesmeden önce sirkeli suda bekletin. Daha sonra soğanları dörde bölün. Bir tencerenin içerisinde 2 bardak klorsuz suyu kaynaması için ocağın üzerine koyun. Kaynamakta olan suyun içerisine, dörde böldüğünüz soğanları ilave ederek, yaklaşık olarak beş dakika kadar kaynatın. Hazırlamış olduğunuz kürü ılınması için bir kenara alın. 

Vajinal Akıntıya Soğan Kürü

Soğan kürünün uygulanması

Kürünüzü faydalı olması açısından, her gün taze olarak hazırlanması gerekir. Adet döneminde kullanımı zararlı olmasa da, faydasını daha iyi görmeniz açısından, adet dönemi bittikten sonraki 7. gün kullanmanız tavsiye edilir. Ilınmaya bıraktığınız kürden, öğle ve akşam yemeklerinden önce 1 bardak içmelisiniz. 5-7 gün kadar her gün aynı uygulamayı tekrar etmelisiniz. İkinci adet döneminden önceki 10 gün içerisinde aynı uygulamayı, 5-7 gün boyunca yeniden uygulamalısınız. Yapacağınız uygulama sonrasında akıntılarınızın geçtiğini göreceksiniz. Şifa kaynağı olan kuru soğan sizin sorununuza da çare olacaktır.

]]>
Kulak Ağrısına Soğan Kürü https://www.sogankuru.com/kulak-agrisina-sogan-kuru.html Sun, 09 Dec 2018 01:51:23 +0000 Kulak ağrısına soğan kürü uygulamak ağrının giderilmesine katkı sağlayacaktır. Kulakta meydana gelen ağrılar oldukça rahatsızlık veren, şiddetli olarak hissedilen ağrılar arasında yer alır. Özellikle geceler Kulak ağrısına soğan kürü uygulamak ağrının giderilmesine katkı sağlayacaktır. Kulakta meydana gelen ağrılar oldukça rahatsızlık veren, şiddetli olarak hissedilen ağrılar arasında yer alır. Özellikle geceleri bağışıklık sisteminin etkisinin azaldığında, daha fazla hissedilir.

Uyku esnasında östaki kanalı yeterince boşalamaz ve yutkunma yeterli olmadığından hava girişi sağlanamaz. Orta kulakta bulunan hava bölgede basınca sebep olur. Sonuçta bu basınçla kulak zarı içeriye doğru emilir. Kulak ağrılarında mutlaka tıbbi tedavi alınması gerekir. Genellikle orta kulak iltihaplarından kaynaklanan ağrılar, istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebilir. Ancak uygunsuz zamanlarda ortaya çıkacak olan ağrıların hafifletilmesi için soğan küründen faydalanabilirsiniz.

Kulak Ağrısına Soğan Kürü

Kulak ağrısı için soğan kürü nasıl kullanılmalıdır

 • Kulak ağrısı çekenler soğan suyundan bir damla kulağın içine yada kulak kepçesine damlatabilir. Kulak temizleme pamuğu yardımıyla, soğan suyunu kulağın içine de sürebilirsiniz.  Bunu yaparken kulak zarına zarar vermemelisiniz. Bu arada esneyerek ya da sakız çiğneyerek östaki kanalının açılmasını sağlarsanız, yöntemin daha hızlı etki etmesini sağlayabilirsiniz. Ağrının kısa sürede geçtiğini göreceksiniz. Ağrınızın dinmesi sizi yanıltmasın, rahatsızlığın ilerlememesi ve tedavi edilebilmesi için mutlaka doktora gitmelisiniz.
 •  Kulak ağrılarınızın sebebi boğaz yollarında meydana gelmiş olan iltihaplanmadan dolayı yaşanıyorsa, soğan kürünü içerek tüketmeniz boğaz yollarındaki iltihaplanmayı giderecek ve kulak ağrılarınız geçecektir. Bunun için bir adet yemeklik kuru soğanı, iki bardak klorsuz suda haşlayarak pişirmeniz gerekiyor. Hazırladığınız kürü yemek öncesinde bir bardak ılık olarak tüketmeniz gerekiyor. Bu boğaz yollarındaki iltihabı gidereceğinden, ağrılarınıza son verecektir. Bu şekilde hazırlayacağınız kürü on beş günden fazla kullanmamalısınız. Bunu her kullanımınızda taze olarak hazırlamalısınız. Bu arada tıbbi tedavinizi aksatmamanızı tavsiye ediyoruz.
]]>
Soğan Suyunun Faydaları https://www.sogankuru.com/sogan-suyunun-faydalari.html Sun, 09 Dec 2018 15:45:54 +0000 Soğan suyunun faydaları, hastalıkların iyileştirilmesi ve sağlıklı olmak açısından oldukça önemlidir. Uzun yıllardır yemeklerde kullanılan bu şifalı sebze, bitkisel tedavi amaçlı çok sayıda hastalıkta fayda Soğan suyunun faydaları, hastalıkların iyileştirilmesi ve sağlıklı olmak açısından oldukça önemlidir. Uzun yıllardır yemeklerde kullanılan bu şifalı sebze, bitkisel tedavi amaçlı çok sayıda hastalıkta fayda sağlamaktadır. İçeriğinde bulunan yağ yakıcı enzimler, anti bakteriyel maddeler sayesinde doğal bir iyileştirici etkisi bulunmaktadır.<

İçeriğindeki flavonoitler ve kükürtlü bileşikler sağlık açısından yararlı etkiler yapar. Doğal bir antibiyotik olarak her zaman tercih edilmelidir.

Soğan Suyunun Faydaları

Soğan suyunun faydaları nelerdir

 • Astım ve bronşit hastalığına karşı oldukça faydalıdır. Özellikle balgam üretimini azaltarak, balgam sökmeye yardımcı olur.
 • Grip rahatsızlığında kullanılması tedavi açısından faydalıdır.
 • Tüberküloz hastalığına karşı korunma sağlar.
 • Uykusuzluğa karşı doğal bir korunma sağlar.
 • Anti alerjik özelliği bulunmaktadır.
 • Obezite hastalarında kullanıldığında, sağlıklı ve kalıcı zayıflamaya yardımcı olur.
 • Ateşi düşürmek, yangıyı azaltmak ve iltihabı gidermek için kullanılır.
 • Kan yağlarını düşürmek için kullanılmalıdır.
 • Vücudun rahatlamasına ve idrar sökmeye karşı kullanılmalıdır.
 • Yüksek tansiyon hastalarının kullanması tavsiye edilir.
 • Bağışıklık sistemini güçlendireceği için, daha dayanıklı bir vücuda sahip olmanıza neden olur.
 • Prostatite bağlı ağrıların azaltılmasında kullanılır.
 • Yağ yakıcı etkisiyle zayıflamaya yardımcı olur. 
 • Haricen kullanıldığında cilt lekelerine, kırışıklıklara ve sivilce izlerine karşı etkin bir tedavi sağlar.
 • İştah açıcı özelliği bulunmaktadır.
 • Yaşlılığa bağlı olan eklem kireçlenmelerinde yarar sağlar. İçeriğinde bulunan GPCS bileşimi kemik erimesine karşı koruyucu etki yapar.
 • Kadınlarda rahim ve yumurtalıklarda yaşadığı sorunlarda tedavi edicidir. Özellikle polikistik over sendromunda, adet düzensizliklerinde, miyomlarda, çikolata kistlerinde ve vajinal akıntılarda oldukça etkilidir.
 • Kanser türlerinin önlenmesinde önemli bir role sahip olan kersetin, soğan suyunda bol miktarda bulunur. 
 • İçeriğinde bulunan bileşikler, vücutta oluşan tümörleri küçülten, büyümesini engelleyen özelliklere sahiptir.
 • İçeriğinde bulunan flavonoid sayesinde damarları genişletir, kalbi güçlendirir.
 • İçeriğindeki esterler nedeniyle, kandaki pıhtılaşmayı engeller.
]]>
Soğan Kürü https://www.sogankuru.com/sogan-kuru.html Mon, 10 Dec 2018 04:34:02 +0000 Soğan kürü, miyom, polikistik over, iyi huylu prostat büyümesi, kıl dönmesi, hamile kalma, menopoz gibi rahatsızlıklarda tedavi amacıyla kullanılan bitkisel bir kürdür. Soğan evlerimizde yemeklerimizde kullandığım Soğan kürü, miyom, polikistik over, iyi huylu prostat büyümesi, kıl dönmesi, hamile kalma, menopoz gibi rahatsızlıklarda tedavi amacıyla kullanılan bitkisel bir kürdür. Soğan evlerimizde yemeklerimizde kullandığımız sebze olmanın dışında, içeriğinde bulunan B, A ve C vitamini, iyot, silis, fosfor, kükürt gibi maddeler, antibiyotik görevi yapan içerikler ve hazmı kolaylaştıran fermentlere sahip olan şifalı bir sebzedir. Soğan tüketiminin fazla olduğu ülkelerde, kanser hastalığının daha az görüldüğü tespit edilmiştir. Evlerinizde taze olarak hazırlayabileceğiniz kür, 15 gün boyunca düzenli olarak kullanıldığında hastalığınıza çare olabilir.  

Soğan kürünün hazırlanması

Kürümüzü hazırlamak için ihtiyacımız olan malzemeler bir adet açık kahverengi kabuklu kuru soğan ve iki bardak klorsuz sudur. Soğanı kabukları kırmızı, mor ya da beyaz kabuklu olandan seçmemelisiniz. Bunlar yapılacak kürde etkili olmamaktadır. Sizin kullanacağınız yemeklerde kullanılan kuru soğandır. Soğanı kök ve kabuğuyla birlikte kullanacağımızdan, yıkayıp sirkeli suyun içinde bir süre bekletmelisiniz. Bu şekilde dezenfekte olmasını sağlarsınız. Suyu bir tencerenin içine koyarak, ocağın üzerinde kaynamaya bırakın. Kaynadıktan sonra kuru soğanı dört parçaya bölerek içine atın. Bu şekilde yaklaşık olarak beş dakika kadar kaynatmanız, kürü hazır hale getirecektir. Kullanıma hazır olması için biraz ılınmasını beklemelisiniz.<

Soğan kürünün faydaları nelerdir

 • Kadınlarda meydana gelen çikolata kisti (endometriosis) ve miyom oluşumlarına karşı tedavi edicidir.
 • Polikistik over sendromu tedavisinde faydalıdır.
 • Kadınların yaşadığı adet düzensizliğini ortadan kaldırmaya oldukça etkilidir.
 • Menopoz şikayetlerini azaltmak için içilmelidir.
 • Vajinal akıntılarda kullanılmalıdır.
 • Kıl dönmelerinde fayda sağlayacaktır.
 • Hamile kalmak isteyenlerin, sorunlarına çare olacaktır.
 • Ciltte çıkan iltihaplı sivilce ve aknelerde tedavi edicidir.
 • İçeriğindeki sulfosid nedeniyle antibiyotik özelliğine sahiptir.
 • Dolaşım sistemini düzenler.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirici etkileri bulunmaktadır.
 • Vücutta meydana gelen yağlanmayı azaltacağından, zayıflamaya yardımcı olur.
 • Stres giderici ve balgam söktürücü etkileri vardır.
 • Prostatta oluşan iltihapları azaltıcı etkileri nedeniyle, ağrıların azalmasına yardımcıdır.
 • Çiğ soğan tüketimi, yemek sonrasında kandaki total gliserit oranını düşürür.
 • Sinüzit rahatsızlığının ilerlemesini önler.

Soğan KürüSoğan kürü nasıl uygulanmalıdır

 • Soğan suyu ile hazırlanmış olan kür, sağlık sorunlarına fayda sağlaması açısından en az altı ayda bir defa 15 gün süreyle uygulanmalıdır. Bu süreyi aşmamaya dikkat edilmelidir.
 • Hazırlanmış olan kürü ılık olarak tüketmelisiniz.
 • Öğle ve akşam yemeklerinden on dakika önce bir bardak içmelisiniz.
 • Daima içeceğiniz kür taze olarak hazırlanmalıdır.
 • Kürü hazırlamak için mutlaka açık kahverengi kabuklu beyaz soğan kullanılmalıdır.
 • Kullanılacak soğanların dış kabuğu kuru ve taze olması gerekir. Çimlenmiş ve köklenmiş olanlar bayattır.

Soğanın içeriğinde ne var

 • Protein 1,5 gram
 • Karbonhidrat 9 gram 
 • Yağ 0,1 gram
 • Lif 0,6 gram
 • Fosfor 56 mgr
 • Kalsiyum 27 mgr
 • Demir 0,5 mgr
 • Sodyum 10 mgr
 • Potasyum 157 mgr
 • Magnezyum 12 mgr
 • A vitamini 40 IU
 • B1 vitamini 0,03 mgr
 • B2 vitamini 0,04 mgr
 • B3 vitamini 0,2 mgr
 • B6 vitamini 0,1 mgr
 • C vitamini 10 mgr
 • E vitamini 0,3 mgr
 • Folik asit 10 mcgr

Yukarıdaki değerler 100 gr soğanın içeriğidir. Ayrıca 100 gram soğanda sadece 38 kalori bulunmaktadır. Kolesterol değerleri de sıfırdır. 

]]>